Witam serdecznie! W tym tutorialu pokazuję pokrótce, jak prawidłowo nałożyć podkład na twarz.

Jest to podstawowa, a jednocześnie najważniejsza część naszego makeup'u.

Przed przystąpieniem do wykonania makijażu należy odpowiednio przygotować do tego twarz. Oczyszczamy cerę tonikiem kosmetycznym, w zależności od naszej skóry - kojącym - przy suchej; ściągającym - przy tłustej i mieszanej.

Następnie, delikatnie wklepujemy w skórę twarzy i szyi krem na dzień, pamiętając, aby wzbogacony on był w filtry przeciwsłoneczne (chronimy tym samym naszą buzię przed przedwczesnym starzeniem się skóry).

CZYM NAKŁADAĆ

Są różne metody nakładania podkładu. Do najpopularniejszych należą: nakładanie za pomocą zwilżonej gąbki, pędzelka (najczęściej wykonanego z włosia syntetycznego) lub bezpośrednio przy użyciu palca.

Osobiście preferuję nakładać fluid palcem, który umożliwia mi dokładne rozprowadzenie kosmetyku, a przede wszystkim - dzięki naturalnemu ciepłu mojego ciała - podkład odrobinę rozpuszcza się, przez co lepiej wchłania i "wtapia się" w skórę, nie pozostawiając smug.

Krok po kroku

  1. Tonizujemy skórę
  2. Wklepujemy krem odpowiedni dla naszej cery (w twarz oraz szyję), delikatnie, kulistymi ruchami, zawsze pod górę.
  3. Po wchłonięciu kremu zabieramy się do nakładania podkładu - dokładnie rozprowadzając go na całej twarzy i szyi - nie opuszczamy takich partii jak powieki, czoło, linia pod żuchwą, docieramy aż pod uszy.
  4. Oprószamy całą twarz pudrem, najlepiej transparentnym, który nie zmieni kolorytu naszej twarzy, a znacznie utrwali nałożony uprzednio podkład.
  5. Konturujemy twarz. Makijaż gotowy w 60% :)

Kosmetyki