Pielęgnacja twarzy

Pielęgnacja twarzy

Często zadawanym mi przez Was pytaniem jest "jak dbam o swoją cerę?". Chcąc dotrzeć z odpowiedzią do jak największej liczby widzów, oraz w miarę dokładnie opowiedzieć Wam, jak wygląda moja codzienna pielęgnacja buzi, postanowiłam nakręcić dla Was tutorial o tej tematyce :)

Uważam (moje subiektywne zdanie), że najważniejszym elementem w procesie dbania o cerę, jest systematyczność wykonywania poszczególnych czynności. Musicie być świadome, że po paru dniach regularnego oczyszczania skóry pryszcze nie przestaną wychodzić, a pory nagle nie zmaleją... Niestety z pielęgnacją cery jest podobnie jak z odchudzaniem – dopiero długotrwała powtarzalność czynności może przyczynić się do osiągnięcia zadowalającego efektu.

Etapy w dbaniu o skórę twarzy:

Rano

  • przemyj rano buzię zwykłą wodą (przy pomocy nasiąkniętego wacika) oraz tonikiem ściągającym pory,
  • wklep w twarz krem z wysokim filtrem ochronnym – 50 -tka,

Wieczorem

  • dokładnie zmyj makijaż,
  • "wyszoruj" twarz żelem peelingujący do cery z problemami pryszczami
  • zaaplikuj odpowiedni dla Twojej skóry krem na noc,

Moje niezawodne produkty:

  1. Tonic Clean&Clear,
  2. Krem do twarzy matujący Uriage lub Vichy.
  3. Płyn do demakijażu – Garnier z zoelonych winogron :)
  4. Żel peelingujący Clean&Clear,
  5. Krem na noc: Nivea Visage, Olay,

Zachęcam Was do obejrzenia tego tutorialu i podzielenia się z nami wszystkim swoimi sprawdzonymi sposobami na dbanie o cerę. :)

P.S. Zapomniałam wspomnieć wcześniej, i w zasadzie nie wiem czy to ma coś wspólnego z moją cerą, ale od 10 lat nie jem mięsa (za wyjątkiem ryb) – być może mniejsza ilość spożywanych tłuszczów przekłada się na cerę. :)