Makijaż wieczorowy

Makijaż wieczorowy

Czasami nadchodzą takie momenty, że ma się ochotę zaszaleć, zmienić coś w swoim wyglądzie, zrobić coś inaczej niż zwykle... I nie mam akurat na myśli poważnych życiowych zmian, raczej tych związanych z codziennością :) Mnie najczęściej ogarnia chrapka na...oczywiście makijaż - bardziej niecodzienny, ekstrawagancki. A że przeważnie mój make up jest delikatny, stonowany - zafundowanie sobie odrobiny koloru na twarzy skutkuje znaczącą poprawą humoru i lepszego samopoczucia.

Zapewne niejedne facet, czytając te moje wyznania, stwierdzi, że wypisuję mrzonki i pierdoły - Wy jednak, Moje Drogie, mam nadzieję, że doskonale mnie zrozumiecie ;) Piszę o tym wszystkim nie bez powodu, bowiem zabierając się za kręcenie tego filmiku naszła mnie właśnie taka ochota - na makijaż inny niż zwykle.

Efekty mojej zachcianki możecie zobaczyć poniżej...

Poniższy makijaż określiłam jako makijaż wieczorowy, imprezowy, a ze względu na zastosowany kolor turkusowy (kojarzący się z Lazurowym Wybrzeżem, pięknymi krajobrazami) także jako letni. Dla mnie jednak, śmiało mogę to przyznać, jest to propozycja również na dzień - zatem jeśli jesteście takimi "odważnymi makijażowymi krejzolkami" jak ja, mam nadzieję, że zainspirujecie się choć w znikomym stopniu, przy wykonywaniu swojego dziennego makijażu.

Głównym, wiodącym kolorem jest wspomniany już turkus, którego zestawiłam z odrobiną fioletu oraz ciemniejszego cienia (kolor pomiędzy czernią/brązem). W zbliżonej kombinacji powinny dobrze czuć się zarówno blondynki, jak i brunetki. Wykonanie jego nie jest również skomplikowane, mam nadzieję zatem, że nie przerazi żadnej z Was.

Serdecznie zachęcam do obejrzenia filmiku i mojego "pawiego oka". Czekam również na Wasze komentarze :)

Wykonanie makijaż krok po kroku:

 1. Na twarzy, szyi i dekolcie rozprowadzam podkład, następnie pudruję sypkim pudrem matującym. Twarz "konturuję" matowym bronzerem.
 2. Makijaż oka rozpoczynam od roztarcia białego cienia w kremie, który posłuży mi jako baza, na powiece ruchomej oraz pod brwią.
 3. Prasowany turkusowy cień nakładam na powiece ruchomej od 1/3 dł. oka od wewnętrznej strony.
 4. Sypki turkusowy cień aplikuję od wewnętrznej części oka oraz wszędzie tam, gdzie wcześniej nałożyłam pierwszy cień w tym samym kolorze. Odrobinę dociskam również na powiece dolnej, od wewn.strony.
 5. Fioletowy cień nakładam w pionowy pasek, za kolorem turkusowym i w kierunku do strony zewnętrznej.
 6. Najciemniejszym cieniem przyciemniam makijaż od zewnętrznej strony oka, również tylko na powiece ruchomej.
 7. Czarną kredką rysuję kreskę w linii wodnej oraz bardzo cienką wzdłuż górnej linii rzęs.
 8. Dolna powiekę podkreślam na całej długości najciemniejszym cieniem.
 9. Białym cieniem rozświetlam spojrzenie począwszy od wewnętrznego kącika oka, kończąc pod brwią.
 10. Intensywnie tuszuję rzęsy.
 11. Usta pokrywam pomadką matową w kolorze "nude".

Kosmetyki do makijażu

Galeria