Makijaż sylwestrowy (złoty)

Makijaż sylwestrowy (złoty)

Witajcie, przedstawiam Wam kolejną propozycję na makijaz sylwestrowy. Zasugerowałam się Waszymi komentarzami wystawionymi do ostatniego make up'u na Sylwestra - i oto powstała wersja bardziej "klasyczna" – czyli zestawienie złota z czernią. Mam nadzieję, że Ci którzy nie uraczyli się poprzednim "szalonym makijażem" odnajdą w tej wersji coś dla siebie :)

Tak jak już wspomniałam, wiodącymi kolorami jest złoto oraz czerń, czyli ponadczasowy zestaw kolorystyczny na wielkie wieczorne wyjścia. Ujęłabym to raczej inaczej – że najważniejszym kolorem jest złoty, który "bezczelnie wykukuje" spod czerni ;) a zatem bazą jest złoto, przyćmione czarnym cieniem – tak dla nadania charakteru spojrzeniom.

Istotnym jest, że ten makijaż jest stosunkowo szybki i łatwy w wykonaniu. Zatem te z Pań, które nie mają jeszcze "pewnej" ręki w wykonywaniu make up'ów, bądź po prostu nie lubią karkołomnych artystycznych makijaży, mogą poczuć się adresatkami tego tutorialu :)

Poniżej zamieszczam, jak zawsze, krok po kroku, jak wykonać ten makijaż plus oczywiście listę wszystkich kosmetyków użytych w tym filmiku.

p.s. W tutorialu pokazuję jak wykonać głównie makijaż oka, jeśli jednak miałybyście problem z pierwszym etapem makijażu, czyli z nałożeniem podkładu itp, to odsyłam was do moich starszych publikacji – na pewno znajdziecie coś dla siebie:

Zapraszam do obejrzenia i podzielenia się swoimi wrażeniami. Pozdrawiam, Monika.

Złoty makijaż sylwestrowy krok po kroku:

  1. Jasny matowy cień nakładam na całą powiekę – górną i dolną.
  2. Złoty pigment nakładam na górną powiekę - przy pomocy pędzelka umoczonego wcześniej w odpowiedniej bazie umożliwiającej aplikację cienia sypkiego. Największą ilość tego cienia umieszczam od wewnętrznego kącika oka oraz na powiece ruchomej. Im bliżej zewnętrznego kącika oka oraz powieki nieruchomej nabieram coraz mniejszą ilość tego cienia na pędzelek.
  3. Dolną powiekę na całej długości podkreślam tym samym złotym cieniem.
  4. Czarnym cieniem od zewnętrznej części oka przyciemniam dotychczasowy makijaż. Aplikuję ten kolor stosunkowo wysoko, wykonuję lekką smugę w bliskiej odległości od brwi. Dla nadania ciekawszego wyrazu makijażowi – czarnym cieniem podkreślam linię załamania powieki (natomiast powyżej załamania cień kończy się bliżej zewnętrznej części oka).
  5. Jasnym zlotawym cieniem rozświetlam wewn.kącik oka oraz miejsce pod brwią.
  6. Czarny cień aplikuję równiez na dolnej powiece – na długości 2/3 od zewn. części oka.
  7. Czarną wodoodporna kredką rysuję kreskę w tzw."linii wodnej" oraz na górnej powiece do połowy oka (od zewnętrznej strony).
  8. Tuszuję rzęsy, twarz konturuję bronzerem.
  9. Usta pomalowałam na czerwono ponieważ chciałam dodać akcent pod kolor do bluzki :) myślę jednak, że wspaniale prezentowałyby się usta naturalne – w kolorze nude :)

Kosmetyki do makijażu sylwestrowego

Makijaż sylwestrowy - galeria