Makijaż na studniówkę

Makijaż na studniówkę

Witam serdecznie Wszystkie Maturzystki [bo one są głównymi adresatkami poniższego filmiku :)], a także osoby zainteresowane makijażem w super eleganckich kolorach fioletu i wina :)

Tak jak sam tytuł wskazuje, filmik przedstawia moją propozycję makijażu studniówkowego. Nie będę rozpisywać się o 100-dniówce, bo każdy doskonale wie, jak ważna to impreza w życiu młodego człowieka :) Pamiętam jak sama, całkiem niedawno, nie mogłam doczekać się tego balu....[ach aż się rozczuliłam, fajnie by było mieć znów 19 lat :)] i pamiętam równie doskonale, jak sen z powiek spędzały mi przygotowanie – wyszukanie odpowiedniej kreacji (tuszującej co nie co), dobranie fryzury i wymyślenie...extra makijażu. I choć byłam na balu prawie najmocniej wymalowana, to wierzcie mi, że w porównaniu z moimi dzisiejszymi makijażami, był on bardzo delikatny :) Niestety, tak było w mojej klasie i szkole, że dziewczęta nie malowały się. Teraz, z tego co wiem od młodszych kuzynek, w szkołach jest większy luz, a co za tym idzie, możemy sobie pozwolić na mocniejszy makijaż.

Dlatego też, moja propozycja makijażu studniówkowego jest dość intensywna, jednakże wykonana w bardzo eleganckich i wyważonych kolorach (a także ponadczasowych). Między innymi o odcieniach tego make up'u przeważyły Wasze pytania i prośby, o wykonanie makijażu pod kolor do sukienki bordowej, srebrnej, złotawej, beżowej, ecrue.

Zastosowanie w makijażu różnych kolorów z podobnej palety barw sprawi, że uzyskać możemy efekt trójwymiarowy, tzn. różne kolory nie będą bardzo zauważalne, ale za to oko nie będzie "płaskie", jak przy pomalowaniu go jednym cieniem.

Jeśli zatem wybieracie się na bal studniówkowy i szukacie inspiracji, bądź też odpowiadają Wam te kolory, zapraszam serdecznie do obejrzenia filmiku.

Czekam oczywiście na komentarze i sugestie,

pozdrawiam, Monika :*

Makijaż studniówkowy krok po kroku:

  1. W wewnętrznym kąciku oka oraz pod brwią rozcieram kremowy rozświetlacz.
  2. Jasny cielisty cień nakładam na całej powiece górnej i dolnej, w szczególności w wewn.kąciku oka oraz pod brwią.
  3. Czarnym cieniem obrysowuję oko (tak jak konturówką).
  4. Cień śliwkowy aplikuję od zewnętrznej strony oka (w załamaniu powieki), przy linii rzęs (pokrywam nim czarny cień), a następnie od zewn. części prowadzę pędzelek w załamaniu powieki, aż do wewnętrznego kącika oka, gdzie aplikuję porównywalną ilość cienia jak od zewnątrz. Tym samym cieniem podkreślam również dolną powiekę na całej długości.
  5. Matowy cień bordowy nakładam powyżej cienia fioletowego na górnej powiece (na kształt całego makijażu), nie zapominając o dolnej powiece (gdzie aplikuję go poniżej c.foiolet.)
  6. Mineralnym połyskującym cieniem rozcieram użyte cienie (w kierunku brwi), jego odrobinę nakładam również w pustym miejscu na środku powieki ruchomej.
  7. Kolejno jasnym błyszczącym cieniem rozświetlam wewnętrzny kącik oka oraz miejsce pod brwią. Tym samym cieniem rozjaśniam również dotychczasowy makijaż – dzięki temu uzyskamy trójwymiarowy, subtelny efekt (ciemne cienie będą jakby "za mgłą").
  8. Konturówką w fioletowym kolorze obrysowuję całe oko, czarną zaś rysuję krótką kreskę w "linii wodnej" na dł./3.
  9. Tuszuję intensywnie rzęsy.
  10. Usta maluję pomadką i błyszczykiem.

Kosmetyki do makijażu studniówkowego

Makijaż studniówkowy- galeria