Makijaż oczu blisko osadzonych

Makijaż oczu blisko osadzonych

Młode dziewczęta - pomimo, że piękne, mądre i dowcipne, nie wiadomo skąd i na jakiej podstawie - miewają kompleksy. Moja modelka - Sara od zawsze marzyła o innym kształcie oczu. W odróżnieniu od innych partii ciała - elementy twarzy możemy bezinwazyjnie poprawiać i zmieniać ich kształt, a to wszystko dzięki makijażowi. Przy pomocy odpowiedniego make up'u możemy skorygować za wąskie usta, skrócić za długi nos...

My postanowiłyśmy optycznie oddalić oczy Sary od środkowej części twarzy, ponieważ jej oczy osadzone są w bliskiej odległości od siebie.

Efekt ten uzyskać można dzięki intensywnemu rozświetleniu wewnętrznych kącików jasnymi cieniami. My zastosowałyśmy kolor biały oraz jasny żółty, które współgrały dodatkowo z pozostałą częścią makijażu. W przypadku takiego makijażu korekcyjnego sprawdzą się również cienie jasne intensywnie błyszczące, które dzięki licznym pryzmatom dodatkowo powiększą oczy. Dla uzyskania jak najlepszego efektu nie wystarczą jednak tylko jasne cienie. Pamiętać należy o ciemniejszych kolorach zaaplikowanych od zewnętrznej części oczu - one bowiem, "wyciągnięte" w kierunku do skroni - wpłyną na jeszcze większe rozstawienie oczu od nosa.

Makijaż Sary jest bardzo kolorowy i soczysty - dobrany pod ubiór (pomarańczową marynarkę) oraz piękną śniadą cerę o lekko oliwkowym odcieniu. Od wewnętrznego kącika oka kolejno pojawiają się kolory: biały, żółty, pomarańczowy, a na samym końcu khaki (zgniła zieleń/oliwka). Ten ostatni, skierowany również lekko do góry sprawi, że ewentualne opadające kąciki również optycznie "podniosą" się.

Makijaż jest dość delikatny, kolory pomimo że wydają się egzotyczne, idealne są na dzień. Oprócz makijażu oka zadbałyśmy o pozostałe partie twarzy. Wykonturowałyśmy twarz bronzerem nadającym złocistą poświatę, a usta ozdobiłyśmy pomadką w kolorze pomarańczowym, dla jeszcze większego zaakcentowania ulubionych barw.

Dla kogo makijaż?

Wbrew pozorom (użytym kolorom i pierwszego zdania) makijaż nie jest tylko propozycją dla młodszych pań. Śmiało może zostać wykorzystany przez wszystkie osoby mające problem z blisko osadzonymi oczętami. Panie z opadającymi kącikami również będą mogły zaczerpnąć coś dla siebie - filmik bowiem ma stanowić podpowiedź do wykonania korekty oczu, techniki makijażu, niekoniecznie tylko do przedstawienia zestawu kolorystycznego.

Zapraszam serdecznie do oglądania. Mile widziane komentarze :D

Krok po kroku:

 1. Twarz przygotowałyśmy do makijażu. Następnie nałożyłyśmy krem, rozprowadziłyśmy delikatny podkład oraz oprószyłyśmy twarz odbijającym światło sypkim pudrem.
 2. Makijaż oka rozpoczęłyśmy od rozprowadzenia wodoodpornej bazy pod cienie, która przedłuży ich żywotność.
 3. Jasny żółty cień aplikujemy na powiece ruchomej od wewnętrznej części oka. Przy samym nosie rozcieramy cień biały.
 4. Kolor pomarańczowy umieszczamy na kształt pionowego paska, poza połową powieki (od zewnętrznej części).
 5. Najciemniejszym cieniem przyciemniamy zewnętrzny kącik oka, lekko rozcieramy go w kierunku do skroni, a także najeżdżamy na linię rzęs.
 6. Dolna powiekę akcentujemy trzeba kolorami - żółtym, pomarańczowym, zielonym - począwszy od wewn.kącika.
 7. Czarną kredką rysujemy linie na górnej powiece, kierujemy się zasadą - im dalej od zewn.części powieki tym kreska cieńsza. Na powiece dolnej kreska na dł.2/3.
 8. Tuszujemy rzęsy czarna maskarą, a usta podkreślamy pomadką.
 9. Zastosowane kosmetyki:

  Makijaż - galeria