Makijaż na halloween

Makijaż na halloween

Koniec października może kojarzyć się ze złotą polską jesienią, nieubłaganie nadchodzącą zimą (gdzie jej symptomy czujemy już na własnej skórze) oraz... z Halloween, czyli ostatnim dniem, a właściwie nocą tego miesiąca. Bezpośrednio poprzedza Święto Zmarłych, w którym to dniu, my Polacy szczególnie, oddajemy cześć naszym najbliższym zmarłym osobom. Święto to, obchodzone 1 listopada, jest dniem wolnym od pracy. Często zatem, wieczór i noc przed, wykorzystywane są do spotkań z żyjącymi najbliższymi na wspólnym "przepędzaniu demonów"...

A czym tak w zasadzie jest Halloween i do czego naprawdę nawiązuje?

Według Wikipedii, wolnej encyklopedii, Halloween to " Hallowe'en – zwyczaj związany z maskaradą i odnoszący się do święta zmarłych, obchodzony w wielu krajach nocą 31 października, czyli przed dniem Wszystkich Świętych. Odniesienia do Halloween są często widoczne w kulturze popularnej, głównie amerykańskiej.

Halloween najhuczniej jest obchodzony w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Irlandii i Wielkiej Brytanii. Mimo, że dzień nie jest świętem urzędowym, cieszy się po święcie Bożego Narodzenia największą popularnością. Święto Halloween w Polsce pojawiło się w latach 90.

Historia: Halloween wywodzi się z celtyckiego obrządku Samhain. Ponad 2 tys. lat temu w ten dzień żegnano lato, witano zimę oraz obchodzono święto zmarłych. Celtowie wierzyli, iż w dzień Samhain zacierała się granica między zaświatami a światem ludzi żyjących, zaś duchom, zarówno złym jak i dobrym, łatwiej było się przedostać do świata żywych. Duchy przodków czczono i zapraszano do domów, złe duchy zaś odstraszano. Sądzi się, iż właśnie z potrzeby odstraszania złych duchów wywodzi się zwyczaj przebierania się w ów dzień w dziwaczne stroje i zakładania masek. Ważnym elementem obchodów Samhain było również palenie ognisk.

Irlandzcy imigranci sprowadzili tradycję do Ameryki Północnej w XIX wieku.

W drugiej połowie XX wieku święto trafiło do zachodniej Europy."

Zwyczaj ten jest zatem od dawna wpisany w kulturę europejską; u nas jednak w dalszym ciągu postrzegany jest dość często (szczególnie przez starsze osoby), jako wymysł i niestosowne zachowanie w przededniu Wszystkich Świętych.

Młodsza część społeczeństwa, jako obywatele całego świata i osoby lubiące zabawę, spędzają Halloween'ową noc na tematycznych imprezach. Warto zatem zorientować się, czy wśród znajomych ktoś nie planuje podobnego "spotkania" i odpowiednio przygotować się ;) Jeśli jednak zabraknie Wam czasu na żmudne praktykowanie swojego "maszkaradnego" wyglądu, być może moja propozycja okaże się dla Was przydatna ;)

W poniższym filmiku przedstawiam jak najszybciej można wykonać Halloween'owym make up. Jest on bardzo łatwy w wykonaniu, niewymagający wielkich umiejętności oraz długiej listy kosmetyków. Wystarczy zaopatrzyć się w jaśniejszy podkład, czarną kredkę, czarny cień do powiek, tusz do rzęs i obowiązkowo czerwoną pomadkę. Myślę, że śmiało w takim makijażu można wystąpić również wybierając się do club'u, pub'u, gdzie odbywa się tematyczna impreza.

Zapraszam Was serdecznie do obejrzenia, nie tylko jeśli poszukujecie natchnienia na tą noc, ale również jeśli macie ochotę zobaczyć jak można oszpecić się makijażem ;p

pozdrawiam i miłego oglądania,

Monika :*

Krok po kroku

  1. Na twarzy rozprowadź bardzo jasny podkład, lekko oprósz ją pudrem, a policzki podkreśl czerwonym różem.
  2. Bazę pod cienie zaaplikuj na powiece, a następnie ruchem dociskającym nałóż czarny cień na całej powiece ruchomej.

    Granice cienia rozetrzyj tworząc makijaż w stylu "smokey eye".

  3. Czarną kredką przyciemnij linię wodną oka, zarówno górną jak i dolną.
  4. Wytuszuj rzęsy celowo klejąc włoski.
  5. Usta pomaluj czarną pomadką od zewnętrznych części wargo, czerwoną natomiast środek ust. Alternatywnie zamiast czarnej pomadki możesz użyć czarną kredkę do oczu.
  6. Makijaż gotowy, możesz cieszyć się swoim "nowym wcieleniem" ;) Jeśli jednak czułabyś niedosyt, narysuj eyelinerem pajęczynkę, a czarnym cieniem wykonturuj swój nos.

    Szalonego przepędzania duchów i złych demonów ;)

Wykorzystane kosmetyki:

Makijaż - Galeria