Makijaż IsaDora na jesień

Makijaż IsaDora na jesień

Niedawno pisałam i pokazywałam trendy na wiosnę, a już przyszła kolej na kolejne propozycje związane z nadchodzącym sezonem jesienno-zimowym... Nie wiem jak Wam, ale mi jesień kojarzy się z ponurą pogodą, nostalgią i zamyśleniem. Mało w niej radości i żywych kolorów. I choć wcale to nie oznacza, że nie lubię polskiej złotej jesieni, spadających z drzew rdzawych liści czy kasztanów. Wręcz przeciwnie - uwielbiam, ale ciężko o inne skojarzenia, skoro tak rzadko u nas występuje.

Makijaż, którym sugerowałam się przy kręceniu filmiku, jest jak moje odczucie (dot.jesieni tylko i wyłącznie;)- delikatnie mroczny i ciemny. Jest to propozycja na jesień od szwedzkiej marki IsaDora, która wykonując proponowany make up, bazowała na kolorach ciemnej/oliwkowej zieleni, brązu, śliwki/bordo. Wszystkie te barwy wzbogacone są o złote pigmenty, poprzez które makijaż wygląda na dość rozświetlony i perfekcyjnie wpisuje się w nadchodzące trendy.

Oczywiście zdecydowałam się na poniższą propozycję, ponieważ jest ona "w moim stylu" - z chęcią wykonam sobie jeszcze raz ten makijaż na stosowną okazję.

W podobnej kolorystyce dobrze będą "czuły się" zapewne wszystkie brunetki - zarówno brązowookie, jaki zielonookie. Myślę jednak, że Panie o anielskich jasnych włosach oraz rude będą czuły się równie komfortowo i niepowtarzalnie.

Wykonanie makijażu zajmuje trochę więcej czasu niż przeciętny makijaż dzienny. Warto jednak poświęcić dłuższą chwilę i poeksperymentować - efekt i zadowolenie murowane :D

Zapraszam serdecznie do komentowania oraz dzieleniem się Waszymi jesiennymi faworytami i pomysłami na jesień.

ps. Zapomniałam dodać, że makijaż wykonałam kosmetykami z niższej półki niż IsaDora - filmik jest zatem potwierdzeniem (mam nadzieję), że każdą, nawet najdroższą propozycję można odzwierciedlić tańszymi zamiennikami :D.

Krok po kroku

 1. Przygotowujemy twarz pod makijaż. Następnie, wedle uznania, rozprowadzamy podkład, puder, róż - bądź wstrzymujemy się z tymi czynnościami do wykonania makijażu oka.
 2. Nadajemy kształt naszym brwiom, utrwalamy je specjalistycznym żelem/woskiem.
 3. W wewnętrznym kąciku oka oraz pod brwią rozcieramy jasny kamuflaż, później jasny cień ze złotawa poświatą.
 4. Cień beżowy aplikujemy do połowy powieki ruchomej, od wewnętrznej części. Cień o dwa tony ciemniejszy na pozostałej części pow.ruchomej.
 5. Linię wodną pokrywamy czarną miękką i wodoodporną kredką, lekko wyjeżdżając na linię rzęs od zewnętrznej strony.
 6. Bordowym cieniem podkreślamy całą dolną powiekę. Prowadząc pędzelek w linii prostej wyjeżdżamy poza granice powieki w kierunku do skroni.
 7. Kreskę poza powieką lekko rozcieramy ku górze, aby nie tworzyła prostej krechy.
 8. Sięgamy po ciemny zielony cień, lekko w padający w kolor khaki/zgniłej zieleni. Rozcieram ten cień przy pomocy pędzelka puchacza wzdłuż całej powieki górnej, na jej nieruchomej części.
 9. Wykańczamy makijaż jasnym cieniem opalizującym na złoto, tym samym, którym rozpoczęłyśmy wykonywanie makijaż.
 10. Czarną kredką przyciemniamy górną linię rzęs, a następnie intensywnie tuszujemy.
 11. Usta malujemy neutralną pomadką, bądź dla uzyskania efektu jak najbardziej zbliżonego do oryginału, ciemną bordową pomadką.

Wykorzystane kosmetyki:

http://www.isadora.com/filearchive/9/9754/Aumtmn_2011_trend_eng.jpg

Makijaż - Galeria