Makijaż dzienny

Makijaż dzienny

Po raz kolejny wykonałam dla Was makijaż baardzo delikatny dzienny, który pasować będzie zarówno do szkoły, jak i do pracy.

Zapewne niejedna z Was napisze, że makijaż zbliżony jest do pozostałych wykonanych przeze mnie, jednakże gwarantuję Wam, że ten poniższy jest wyjątkowo delikatny – śmiało wręcz mogę nazwać go „make-up no make-up” :) [dla potwierdzenia przytoczę słowa mojej mamy, która po nakręceniu tego filmiku zapytała się mnie:

„dlaczego nie jesteś pomalowana?”

Jak można się domyślić, makijaż jest wyjątkowo łatwy w wykonaniu - jestem przekonana, że każda osoba będzie w stanie wykonać go bez jakiegokolwiek doświadczenia.

Jego najistotniejszym elementem jest odpowiednie dobranie podkładu, idealne rozsmarowanie go, lekkie wykonturowanie oraz rozświetlenie twarzy (co jest szczególnie ważne w przypadku poszarzałej, zmęczonej buzi). Ponadto dzięki subtelnemu podkreśleniu oka jesteśmy w stanie wydobyć naturalne piękno naszej twarzy, bez obciążania jej nadmierną ilością użytych kosmetyków.

Jeśli jesteście zainteresowane jak wykonałam ten nieziemsko łatwy makijaż – zapraszam Was do oglądania :)

Makijaż dzienny - krok po kroku:

  1. Na całej powiece rozprowadź jasny bazowy cień – począwszy od wewnętrznego kącika oka, aż po sam łuk brwiowy, nie zapominając o powiece dolnej.
  2. Cień w kolorze cielistym aplikujemy na górnej powiece ruchomej, a także wzdłuż środkowej części powieki dolnej.
  3. Ciemniejszym cieniem w podobnej gamie kolorystycznej (np. kolor mleczny) podkreślamy zewnętrzną część górnej powieki – pędzelkiem do rozcierania kamuflujemy wszelkie granice w makijażu.
  4. Tym samym cieniem podkreślamy zewnętrzną część dolnej powieki na długości 1/3.
  5. Przy użyciu najciemniejszego cienia rysujemy delikatną kreskę nad linią rzęs, lekko „wyciągamy” ją ku górze.
  6. Czarną kredką rysujemy krótką kreskę na dolnej oraz górnej powiece, od zewnętrznej części, delikatnie rozcieramy ją na górze dla optycznego zagęszczenia rzęs.
  7. Tuszujemy rzęsy oraz przeciągamy usta brzoskwiniowym błyszczykiem.

Kosmetyki do makijażu dziennego

Zdjęcia makijażu dziennego