Makijaż wykonany w tym tutorialu dedykowany jest szczególnie dla wszystkich zielonookich pań :) Tym samym rozpoczynam nową serię filmików, w których ukazywać będę propozycje makijażowe pod konkretny kolor oczu.

Tak jak wspomniałam - cykl ten rozpoczyna makijaż dla zielonych oczu, aczkolwiek kolory wykorzystane do make up na pewno będą idealnie komponować się z tęczówkami zarówno brązowymi, jak i błękitnymi :)

Makijaż oka całkowicie został wykonany przy użyciu paletki cieni z firmy NYX – seria For Your Eyes Only – kolor Beautiful Green Eyes :)

Dominującym odcieniem jest butelkowa zieleń, którym to też kolorem zaakcentowane były najważniejsze elementy niniejszego make up'u. Ponadto ważną rolę odgrywa jasny kolor zaaplikowany na całej ruchomej powiece oraz pod łukiem brwiowym, dzięki czemu nasz spojrzenie nabiera świetlistości. Tak jak przy większości makijaży nie zapominamy o obrysowaniu oka kredką oraz wytuszowaniu rzęs.

Zapraszam serdecznie do obejrzenia filmiku i podzielenia się ze mną swoimi wrażeniami :)

Makijaż - zielone oczy - krok po kroku:

  1. Na całej powiece rozprowadź biały cień w kremie (w kredce/baza pod cienie) – zarówno górnej, jak i dolnej.
  2. Jasny kremowy cień zaaplikuj (tak jak powyżej) na całej powiece (również dolnej) zwracając uwagę na „dociskanie” danego cienia do uprzednio nałożonej bazy.
  3. Ciemnym butelkowym cieniem podkreśl dolną powiekę poczynając od zewnętrznej części oka – na długości ok. 3/4.
  4. Tym samym kolorem, na górnej powiece od linii rzęs do załamania powieki, narysuj pionową kreskę – ok. 0,5 cm. Następnie cienkim pędzelkiem nakreśl linię wzdłuż całego załamania powieki ruchomej – dojeżdżając do 1/3 przed nosem.
  5. W kolejnym etapie rozetrzyj kreskę w kierunku do brwi.
  6. Jasnym zielonym cieniem (np. w kolorze trawy), i przy pomocy pędzelka do rozcierania, zatrzyj granice koloru khaki udając się w kierunku ku brwi – wzdłuż całego załamania powieki.
  7. Ponownie jasnym cieniem popraw kolor w centralnym pkt powieki oraz rozświetl miejsca pod brwią.
  8. Narysuj kreskę czarną kredką: na dolnej powiece na dł. 3/4 poczynając od zewnętrznej krawędzi oka, na górnej powiece dorysuj jedynie cienką kreseczkę przyciemniającej linię rzęs.

Jakie kosmetyki użyłam do makijażu?

Zdjęcia makijażu