Makijaż dla blondynki

Makijaż dla blondynki

Zgodnie z wcześniejszymi napomknieniami przedstawiam Wam pewną nowość w kręconych przez mnie video – po raz pierwszy wykonuję dla Was makijaż nie na sobie, a na modelce :) W dodatku o całkowicie odmiennej ode mnie urodzie, bowiem szczuplutkiej błękitnookiej blondynce :) Ci zatem z Was, którzy lekko znudzeniu byli już moim wizerunkiem, na pewno uradują się. Tym bardziej, że z tą samą modelką (którą zechciała być koleżanka Ewelina), powstały aż 3 filmiki.

Pierwszy z nich ukazuje, jak krok po kroku, wykonałam makijaż oczu Eweliny – czyli najbardziej pracochłonny element w całym make'upie. Ewelina reprezentuje typowo słowiańską urodę – niebieskie oczy, blond włosy (naturalne również;)) oraz jasną karnację. Tworząc makijaż oczu skupiłam się przede wszystkim na doborze odpowiednich kolorów cieni, jednakże uwzględniłam nie tylko błękitne tęczówki, ale także obecny platynowy odcień włosów oraz bluzkę w chabrowe paski.

Tak oto powstał niniejszy makijaż - misz-maż wielu kolorów: błękitu, granatu, czerni, bieli oraz srebrnego. Wszystkie one zostały dobrane z wielką uwagą oraz uwzględnieniem upodobania modelki. I choć zapewne część z Was zaprotestuje, że do niebieskich oczu nie używa się niebieskich cieni, ja się z tym nie zgodzę i na przekór wszelkim utartym przekonaniom napiszę, że cienie z tej samej palety barw co nasze oczy, ale o innej tonacji, doskonale wydobędą głębię naszego spojrzenia. Tym bardziej, gdy jesteśmy blondynkami i po prostu lubimy dany kolor.

Jeśli jesteś zatem blondynką, bądź po prostu lubisz makijaże w chłodnych barwach - zapraszam Cię serdecznie do obejrzenia tego tutorialu. Proszę Was jednocześnie o pewną wyrozumiałość i uwzględnienie, że jest to pierwszy filmik z asystą modelki :)

Makijaż dla blondynki krok po kroku:

 1. Na całą powiekę aż pod sam łuk brwiowy nakładam jasny błyszczący cień.
 2. Powiekę ruchomą pokrywam błękitnym cieniem, ruchem dociskającym pędzelka. Tym samym kolorem podkreślam dolną powiekę w środkowej części.
 3. Czarnym matowym cieniem zaznaczam kontury makijażu od zewnętrznej strony powieki.
 4. Granatowy (chabrowy) kolor aplikuję powyżej cienia czarnego.
 5. Ponownie sięgam po cień błękitny oraz czarny - nakładam je w tych samych miejscach, dla wzmocnienia koloru.
 6. Srebrnym cieniem "ochładzam" cały makijaż - aplikuję go powyżej wszystkich kolorów od zewnętrznej strony oka.
 7. Wewnętrzny kącik oka oraz pod łukiem brwiowym rozświetlam białym cieniem.
 8. Na dolnej powiece od zewnętrznej strony nakładam cień granatowy.
 9. Czarną kredką rysuję linie na dolnej powiece oraz górnej ( na dł.2/5 od zewn.strony).
 10. Przy użyciu białej kredki rysuję kreskę w tzw.linii wodnej (dla "otwarcia" oka).
 11. Przyciemniam brwi oraz tuszuję rzęsy.

ps. Jeśli zaciekawią Was inne elementy makijażu Eweliny, tj.jak wykonturowałam jej drobną twarz oraz jak optycznie kosmetykami powiększyłam usta - zapraszam już teraz do oglądania filmików w przyszłym tygodniu :)

Kosmetyki do makijażu

Galeria