Wizyta u ginekologa

  • 2012-04-16, o 15:51
  • 53
  • 26 698
  • 33
  • 49

Wizyta u ginekologa

Witajcie:)

Przede mną pierwsza wizyta u ginekologa :/ problem w tym że nawet jeszcze nie zapisałam się na wizytę.
Strach przed tym tak bardzo mnie paraliżuje że stresuje się zadzwonić do lekarza i umówić na wizytę,odkładam to z dnia na dzień ale wiem że tak czy siak będę musiała to zrobić bo wiem że coś jest \'\'tam\'\' nie tak ,wybrałam już nawet lekarza jest to pan ginekolog,czytałam o nim wiele pozytywnych opinii w internecie,ale niestety mój strach jest silniejszy i nie pozwala mi zrobić nawet tego pierwszego kroku, to straszne ale skoro boję się zadzwonić i umówić na wizytę to co dopiero będzie tam ? na fotelu ? kiedy przyjdzie mi się rozebrać? Tłumaczyłam sobie wiele razy że to jest lekarz i dla niego to jest rutyna,badał już tysiące kobiet, czytałam wiele postów i wypowiedzi dziewczyn na forum że to nic strasznego że to tylko lekarz i tak dalej, ale dla mnie nie jest to rutynową sprawą rozebrać się i przy obcej osobie rozkładać nogi na fotelu ginekologicznym.Nawet mój chłopak zadeklarował się że ze mną pójdzie i tłumaczy mi i pociesza mnie że to nic strasznego że ważniejsze jest zdrowie i że dam radę ale to nic nie daje.Nie wiem co robić.Pomóżcie .

Prawdziwa miłość nie wyczerpuje się nigdy. Im więcej dajesz, tym więcej ci jej zostaje.— Antoine de Saint-ExupéryByć kobietą to strasznie trudne zajęcie, bo polega głównie na zadawaniu się z mężczyznami.

Re: Wizyta u ginekologa

ja przed lekarzem, wchodząc powiedziałam ze to moja pierwsza wizyta..bałam sie, ale było dobrze. Nie ma co sie bac, można sie krępować- ale bać nie ma czego. Wierz mi- żaden dobry lekarz nie sprawi, ż epoczujesz się żle z powodu jego zachowania. Nie będzie nic komentował, będzie dokładnie Ci mówił co teraz zrobi i co poczujesz, że np. dyskomfort czy szczypanie. Nie ma czego się bać. Powodzenia!

http://kolorowypieprz.blogspot.com - zapraszam na mojego bloga:)

Re: Wizyta u ginekologa

Jeżeli Ci to w jakiś sposób pomoże to idź do kobiety a nie do mężczyzny. Nie ma się czego bać. Zobaczysz przed wejściem do gabinetu pewnie będziesz się stresować i denerwować ale jak już zamkniesz za sobą drzwi gabinetu to nie będzie czasu na stres;) Po prostu rozbierzesz się, zbada Cię i po strachu. Ja miałam o tyle lepiej, że moja pierwsza wizyta u ginekologa była podczas pobytu w szpitalu. I w sumie nie miałam czasu się bać, bo przyszedł do mnie lekarz i powiedział, że zaraz mam wizytę u ginekologa. Dał mi tylko chwilę na przygotowanie się. Będzie dobrze. Nie masz czym się martwić;) Powodzenia

„Błogosławieni Ci, którzy nie potrafią kochać, albowiem ich serc złamać się nie da"(Albert Camus)

Re: Wizyta u ginekologa

Jeżeli Ci to w jakiś sposób pomoże to idź do kobiety a nie do mężczyzny.

klaudusia0807

Przed kobietą faktycznie łatwiej się "przemóc", niemniej jednak z moich doświadczeń życiowych muszę stwierdzić, że mężczyzna jest delikatniejszy niż kobieta. Delikatniej wszystkie badania robią Z kobietami mam jakoś słabe wspomnienia, może źle trafiałam, ale jak tak, to miałam wyjątkowego pecha Nie żeby coś bolało, nie bolało nic, ale chodziło o podejście do pacjenta.

Nie masz się czego bać dla nich nic nie jest dziwne, obce, to jest lekarz jak każdy inny nie ma Cię oceniać, tylko dbać o Twoje zdrowie. Rozumiem, że może faktycznie to być dyskomfort, dla mnie pierwsza wizyta też "dziwna" była, ale po wszystkim uznałam, że nie jest tak źle jak myślałam tak, że spokojnie

http://kiniak985.pinger.pl/

Re: Wizyta u ginekologa

Wiem że może lepiej było by pójść do kobiety ale niestety w mojej okolicy nie ma takiej możliwości,tym bardziej że chce skorzystać z prywatnej wizyty a w mojej miejscowości jest tylko jeden prywatny gabinet i przyjmuje tam tylko facet,dzięki Bogu nie słyszałam o nim złych opinii :p Dziękuje Wam bardzo dziewczyny,trochę zrobiło mi się lepiej może nawet już jutro zadzwonię i się umówię

Prawdziwa miłość nie wyczerpuje się nigdy. Im więcej dajesz, tym więcej ci jej zostaje.— Antoine de Saint-ExupéryByć kobietą to strasznie trudne zajęcie, bo polega głównie na zadawaniu się z mężczyznami.

Re: Wizyta u ginekologa

Pierwsza wizyta zawsze jest ciężka, ale uwierz mi, że nie taki diabeł straszny Możesz poczytać o tym, co Cię czeka: http://wdobrychstosunkach.pl/pierwsza-w ... ologa.html Przynajmniej będziesz przygotowana

Re: Wizyta u ginekologa

Wizyta u ginekologa prawie w ogóle nie różni się od tej u zwykłego lekarza. Zadawane są tylko inne pytania oraz czasem przeprowadzane inne testy .

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: Wizyta u ginekologa

Ja chodzę do lekarki Na początku ze mną rozmawia a dopiero potem prosi, żebym sie rozebrała. Chodzę prywatnie, gabinet jest bardzo czysty i ładny, pani doktor też jest niezwykle przyjazna, więc nie mam problemów z wizytami. Kiedyś byłam u mężczyzny i się zraziłam, był niedelikatny, a na dodatek od razu trzeba było wejść do niego bez dołu! Wchodziło się najpierw do takiego przedsionka, tam musiałaś sie rozebrać, a dopiero potem do jego gabinetu... masakra jakaś!

Re: Wizyta u ginekologa

pierwsza wizyta jest zawsze bardzo stresująca

Re: Wizyta u ginekologa

Dlatego najlepiej jest iść w miarę możliwości na luzie :)

Re: Wizyta u ginekologa

przy pierwszej wizycie warto od razu z góry powiedzieć, ze to pierwszy raz, wtedy jakoś lekarz chyba inaczej patrzy na taką pacjentkę ;) trzeba pamiętać, ze będize pytał o pierwszą miesiączkę, o współzycie itp.

stres wiadomo, ze był, najlepiej zamknąć oczy przy badaniu i nie mysleć o tym ;) 

Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: