paznokcie żelowe czy akrylowe?

Tematyka pielęgnacji i zdobienia paznokci

paznokcie żelowe czy akrylowe?

Postprzez klaudusia0807 » 11 sty 2012, o 23:24

Jeszcze nigdy nie zakładałam tipsów. Ale właśnie zastanawiam się czy nie zrobić sobie ich przed studniówką. Większość dziewczyn ode mnie z klasy ma mieć robione paznokcie i w sumie też bym chciała. Ale właśnie zastanawiam się jaka jest różnica pomiędzy paznokciami akrylowymi a żelowymi? Jak długo się trzymają każde z nich? Oczywiście które ładniejsze i lepsze. I mniej więcej ile kosztują każde z nich:)
„Błogosławieni Ci, którzy nie potrafią kochać, albowiem ich serc złamać się nie da"
(Albert Camus)
klaudusia0807
Ladymakeup Domownik

Re: paznokcie żelowe czy akrylowe?

Postprzez Aftertaste » 12 sty 2012, o 11:31

hej, miałam i akryl i żele,
trwałość podobna wszystko głównie zależy od wykonania, czy stylistka nie pozalewa skórek, i dobrze przygotuje płytkę to nie będą się zapowietrzały i odchodziły. Nie wiem, które wolę obie metody dobrze mi się noszą :)
Cena, u mnie w 3mieście miałam dziewczyny co w domu zakładały za 50 zł i naprawdę super. Salon wiadomo 80 w górę.
w związku z tym, że ze względu na dużą ilość zwierząt i konieczność zajmowania się nimi często dochodziło do tipsowych wypadków u mnie a nienawidzę chodzić bez paznokcia jak połamana tipsiara 8-) w oczekiwaniu na ratunek stylistki sama zaczełam sobie robić i tu wolę żelową metodę.
Ale Ty oczywiście najlepiej udaj się do stylistki paznokcia, najlepiej jakiejś z polecenia co dziewczyny są zadowolone i nic się z pazurkami nie dzieje, co do metody serio nie umiem powiedzieć, która lepsza :)
pozdrawiam, Anka
Aftertaste

Postprzez Nitka24 » 12 sty 2012, o 14:14

Obie metody są dobre, różnica jest jedynie w tym z czego są zrobione, czas noszenia jest podobne, wzorki w jednym i drugim przypadku można zrobić bardzo ładne. Różnica jest w twardości (akryl jest twardszy) i w zapachu (akryl bardziej śmierdzi). Ceny są podobone. Tak że czy zrobisz metodą żelową czy akrylową to będziesz zadowolona. Miałam na paznokciach i żel i akryl i innych różnic jakie wymieniłam nie widziałam. Ostatecznie do bawienia się na własny użytek wybrałam żel.
Życie jest piękne o ile ma się z kim je dzielić...
Nitka24
Ladymakeup Guru

Postprzez klaudusia0807 » 12 sty 2012, o 17:31

A jeszcze jedno pytanie:) Bo szukałam w necie kosmetyczki i w ofercie znalazłam akryle/ żele na formie albo na tipsie. To które lepsze?
„Błogosławieni Ci, którzy nie potrafią kochać, albowiem ich serc złamać się nie da"
(Albert Camus)
klaudusia0807
Ladymakeup Domownik

Postprzez Aftertaste » 12 sty 2012, o 18:16

Ja bym wybrała na formie:)
Zrobienie na formie wymaga większego kunsztu, wiec i umiejętności lepsze stylistki :)
pozdrawiam, Anka
Aftertaste

Postprzez Nitka24 » 12 sty 2012, o 18:34

Na formie można zrobić ładniejszy kształt paznokcia i naturalniej on wygląda, na tipsie jest on narzucony.
Życie jest piękne o ile ma się z kim je dzielić...
Nitka24
Ladymakeup Guru

Postprzez klaudusia0807 » 12 sty 2012, o 20:44

ok dzięki dziewczyny:)
(Albert Camus)
klaudusia0807
Ladymakeup Domownik

Postprzez gagos89 » 19 lut 2012, o 21:39

gagos89

Postprzez umrzyyj » 11 sie 2012, o 13:57

hej ;) ja mam obecnie żele, pierwszy raz, nie powiem bo bardzo mi się podobają. Koleżanka ma akryle i wywnioskowałam że nawet z wyglądu ładniejsze są żele, ale jak kto woli ;) żele jak i akryle trzymają się podobno około 150 dni, a jak ktoś chce zrezygnowac juz po zabiegu wystarczy zakupić aceton, środek na rozpuszczenie tipsa ;) można też je malować na inne kolorki, i po zmyciu zmywaczem maja one taki sam wzór jak przed malowaniem ;) + trzeba uważać aby zmywacz nie zawierał acetonu iż może to spowodować zniekszałceniem tipsa. może stracic formę. ;) Pozdrawiam Kamila ;);)
umrzyyj

Postprzez klaudusia0807 » 11 sie 2012, o 14:48

Co z tego, że trzymają się 150 dni, jak paznokieć rośnie i później brzydko wygląda. Trzeba by było ciągle dopełniać. Ja musiałam zdjąć po niecałych 14 dniach, bo mi paznokcie urosły i już to nieestetycznie wyglądało. A jestem z tych osób, które jak widzą lekkie zadrapanie lakieru na paznokciu to muszą wszystkie zmazać i pomalować na nowo:) Powiem tak paznokcie miałam przedłużane raz w życiu- na studniówkę i nigdy więcej. Jeżeli macie swoje w miarę ładne, ładny kształt to nigdy, przenigdy nie niszczcie ich tym czymś. Paznokcie strasznie dostają przez żel czy akryl w kość. Po zdjęciu żeli przez kosmetyczkę (dodam jeszcze, że nieumiejętnym, bo zostawiła mi kawałki żelu na paznokciach) paznokcie przez ok 2-3 miesiące były jak z papieru. Masakra
(Albert Camus)
klaudusia0807
Ladymakeup Domownik

Następna strona

Powrót do Paznokcie