POMYŁKI W MAKIJAŻU

  • 2012-05-15, o 13:59
  • 49
  • 15 676
  • 24
  • 42

POMYŁKI W MAKIJAŻU

Mnie niejednokrotnie zdarza się, że gdy mam już zrobiony makijaż twarzy, maskarą lub cieniem robię sobie niepożądana plamkę i co wtedy ?
W tym wątku chciałam zapytać was jakie są wasze metody na tego typu problemy

Re: POMYŁKI W MAKIJAŻU

Ja jak mi się odbije maskara to czekam aż wyschnie i dopiero wtedy ścieram ją patyczkiem kosmetycznym, bo na mokro łatwo ją rozmazać i zrobić sobie jeszcze gorszą szkodę. Jeśli chodzi o cienie to raczej nie zdarza się mi czegoś zepsuć, ale w przypadku ciemniejszych kolorów nakładam minimalne ilości na pędzelek i powtarzam aż do pożądanego efektu:) jak coś mi się osypie na policzki to strzepuję i przykrywam odrobiną podkładu, lub jeszcze mokrym z podkładu pędzlem, a w przypadku ciemniejszych cieni niestety trzeba zmyć zafajdane miejsce i zacząć od nowa:(
sama jestem ciekawa jakie są wasze sposoby na pomyłki w makijażu:)
pozdrawiam!

Re: POMYŁKI W MAKIJAŻU

także jestem ciekawa waszych propozycji, ponieważ ja nie używam cieni a jeśli już użyję to wielka klapa.. zawszę muszę się gdzieś ubrudzić ;/ a co do tuszu to robię bardzo podobnie jak poprzedniczka

Re: POMYŁKI W MAKIJAŻU

Moim utrapieniem jest za gruba albo wyjechana kreska eyelinerem. Zmazuję nadmiar i domalowuję cienie ale to już nie to samo... Może powinnam to robić pędzelkiem a nie aplikatorem.

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: POMYŁKI W MAKIJAŻU

Też mam problem z wykonaniem kreski eyelinerem Albo za gruba, albo za długa, albo na jednym oku wyżej pociągnięta niż na drugim... jak jest za gruba to nie mam sposobu na pozbycie się jej, muszę zmyć i wykonywać makijaż danego oka od nowa. Gdy kreska jest za długa to zmywam kawałek patyczkiem higienicznym nasączonym płynem do demakijażu. Średnio wychodzi mi także nakładanie różu czy bronzeru, zawsze wydaje mi się że na którymś z policzków jest bardziej widoczny więc dokładam na drugi i tak w kółko - w efekcie czego moje lica wyglądają jak po wyprawie w największe mrozy

Re: POMYŁKI W MAKIJAŻU

mam ten sam problem z nakładaniem różu i bronzera

Re: POMYŁKI W MAKIJAŻU

to normalne że kazdy ma swoje wpadki

Re: POMYŁKI W MAKIJAŻU

Ale wszystkiego można się nauczyć ;)

Re: POMYŁKI W MAKIJAŻU

Płątek kosmetyczny i płyn micelarny na niedociągnięcia czy błędy... a co do samych błędó, to zdarza mi się nałożć za wiele różu czy bronzera, z kolei to zależy od światła.  

Re: POMYŁKI W MAKIJAŻU

Płątek kosmetyczny i płyn micelarny na niedociągnięcia czy błędy... a co do samych błędó, to zdarza mi się nałożć za wiele różu czy bronzera, z kolei to zależy od światła.  

2015-08-30 21:08:59 autor perla

jak nałoży się za dużo brozera/różu warto wtedy przejechać po nim pudrem sypki ;)

Re: POMYŁKI W MAKIJAŻU

Kreskę można łatwo poprawić używając małego pędzla zwilżonego np płynem micelarnym. Jeżeli natomiast mamy problem z cieniami bo za wysoko je rozblendujemy to wystarczy puchatym pędzlem z odrobiną bezowego cienia "ściągnąć" kolor w dół.

Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: