Mycie naturalnego włosia

  • 2015-06-23, o 11:15
  • 53
  • 24 924
  • 35
  • 42

Mycie naturalnego włosia

Hejka.

 

Czym myjecie pędzle Hakuro z naturalnym włosiem? Mam parę takich do makijażu oka i po przemyciu ich najpierw w oleju kokosowym, aby rozpuściło wszystkie brudy, a potem przepłukaniu w szamponie z odżywką, aby odtłuścić pędzle, nagle utraciły swoją miękkość i zaczęły strasznie drapać. :/

 

Może są jakieś odżywki zmiękczające albo specjalne płyny do naturalnego włosia, które cofną to dokuczliwe kłucie włosia w powieki? Coś polecacie w tym temacie?

Re: Mycie naturalnego włosia

Hejka.

 

Czym myjecie pędzle Hakuro z naturalnym włosiem? Mam parę takich do makijażu oka i po przemyciu ich najpierw w oleju kokosowym, aby rozpuściło wszystkie brudy, a potem przepłukaniu w szamponie z odżywką, aby odtłuścić pędzle, nagle utraciły swoją miękkość i zaczęły strasznie drapać. :/

 

Może są jakieś odżywki zmiękczające albo specjalne płyny do naturalnego włosia, które cofną to dokuczliwe kłucie włosia w powieki? Coś polecacie w tym temacie?

2015-06-23 11:15:13 autor riley

Ja też mam pędzle z Hakuro i po myciu faktycznie tylko dwa pędzelki tak dziwnie zaczęły drapać są to H74 i H21 a u Ciebie jakie ? 

Zapraszam bardzo serdecznie na mój kanał na Youtubie:https://www.youtube.com/c/karolcia20026

Re: Mycie naturalnego włosia

   ja mam h77 i powiem szczerze ze zauważylam po jakimś czasie że jest coraz bardziej sztywny a co za tym idzie  drapie, chociaz z h79 mam podobnie ale jednak jest troszke lepszy tzn mniej drapie  (może dlatego że go rzadziej uzywałam niż h77 niewiem ),musze je myc w odzywkach po każdym myciu niestety ,odżywki uzywam w zalezności jaką mam obecnie do włósów ,chociaz w sumie od 2 lat jest jedna niezmienna Rigenol  lipo-proteinowy krem odżywczy i nawilżający do włosów, pomaga ale nie w 100% niestety  ,swoją drogą myjesz je w olejku kokosowym , kurcze on też powinien pomagać i nawilżać włosie ,dziwne .

Może ten szampon zawiera SLS lub SLES substancje które mają właściwości silnie wysuszające skórę i włosy a co za tym idzie i wlosie pędzla ?

chyba juz wiecej nie kupie pedzla z naturalnego włosia no chyba że znajdę jakąś fajną odzywkę do tego rodzaju włosia

Re: Mycie naturalnego włosia

Hejka.

 

Czym myjecie pędzle Hakuro z naturalnym włosiem? Mam parę takich do makijażu oka i po przemyciu ich najpierw w oleju kokosowym, aby rozpuściło wszystkie brudy, a potem przepłukaniu w szamponie z odżywką, aby odtłuścić pędzle, nagle utraciły swoją miękkość i zaczęły strasznie drapać. :/

 

Może są jakieś odżywki zmiękczające albo specjalne płyny do naturalnego włosia, które cofną to dokuczliwe kłucie włosia w powieki? Coś polecacie w tym temacie?

2015-06-23 11:15:13 autor riley

Ja też mam pędzle z Hakuro i po myciu faktycznie tylko dwa pędzelki tak dziwnie zaczęły drapać są to H74 i H21 a u Ciebie jakie ? 

2015-06-23 11:43:22 autor karolcia20026

H77, H80 i H76. Czyli w sumie taki zestaw stricte do oka.

 

   ja mam h77 i powiem szczerze ze zauważylam po jakimś czasie że jest coraz bardziej sztywny a co za tym idzie  drapie, chociaz z h79 mam podobnie ale jednak jest troszke lepszy tzn mniej drapie  (może dlatego że go rzadziej uzywałam niż h77 niewiem ),musze je myc w odzywkach po każdym myciu niestety ,odżywki uzywam w zalezności jaką mam obecnie do włósów ,chociaz w sumie od 2 lat jest jedna niezmienna Rigenol  lipo-proteinowy krem odżywczy i nawilżający do włosów, pomaga ale nie w 100% niestety  ,swoją drogą myjesz je w olejku kokosowym , kurcze on też powinien pomagać i nawilżać włosie ,dziwne .

Może ten szampon zawiera SLS lub SLES substancje które mają właściwości silnie wysuszające skórę i włosy a co za tym idzie i wlosie pędzla ?

chyba juz wiecej nie kupie pedzla z naturalnego włosia no chyba że znajdę jakąś fajną odzywkę do tego rodzaju włosia

2015-06-23 15:04:05 autor monika212121

 

Kurczę, czyli wychodzi aby myć je jak najrzadziej albo w ogóle przejść na syntetyki (są w ogóle syntetyki do oczu?)

Ten szampon to był Garnier do włosów zniszczonych, więc chyba odbudował mi włosie za bardzo. :)

 

No nic, spróbuję użyć jakiejś odżywki zmiękczającej i w razie czego pochwalę się rezultatami w tym temacie.

Re: Mycie naturalnego włosia

  syntetyki do oczu z hakuro  h69 , h66 ,h67  (do nakładania i blendowania cieni)

jak ja kupowalam szampon do pędzli to patrzyłam przede wszystkim na skład np czy nie zawiera alkoholu ,sodium laureth sulfate albo innych drażniących lub wysuszających składników, w efekcie kupiłam szampon dla niemowląt w rossmanie

Re: Mycie naturalnego włosia

Ja swoje pędzelki na początku myłam swoims zamponem do włosów ale po jakimś czasie jeden z nich zaczął właśnie "drapać", przerzuciłam się więc na szampon Babydream i jak narazie to mój ulubieniec jeśli chodzi o mycie włosia :)

Re: Mycie naturalnego włosia

Ja naturalne pędzle myję w zwykłym szarym mydle (używam mydło z Barwy Siarkowej), ale po myciu zawijam je ciasno w połowę zwykłej chusteczki higienicznej, żeby się nie rozciapierzały. Nie posiadam specjalnych osłonek, a chusteczki nadają się do tego idealnie.Dzięki temu, że zachowują swój kształt praktycznie nie drapią.

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: Mycie naturalnego włosia

Ja po umyciu wkładam w te osłonki: http://www.ladymakeup.pl/sklep/maestro-oslonki-na-pedzle.html Dostałam je już jakiś czas temu od siostry i to naprawdę fajny sposób.. po umyciu nadają się idealnie ale i do przechowywania :)

Re: Mycie naturalnego włosia

Ja swoje pędzle z naturalnego włosia myję w płynie do higieny imntymniej, dodatkowo nakładm na na włosie odżywkę, taką które używam aktualnie na włosy (mam taka 1kg z Hebe z olejkiem arganowym) i są miekkie

Re: Mycie naturalnego włosia

Nie pomyślałam o tym żeby nakładać na włosie odżywkę ale musze wypróbować :)

Re: Mycie naturalnego włosia

Ten szampon z Garniera nafaszerowany był nie odżywkami, a jakimś supermocnym SLSem. :(

I stąd mi pewnie popsuł pędzelek wysuszając włosie na amen. Teraz przemywam je w żelu Facelle (tak, tym do miejsc intymnych) i nakładam odżywkę, więc może za jakiś czas odbudują się jak trzeba. Tak czy inaczej dam znać o postępach w bitwie o miękkie włosie.

Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: