Jak zadbac o paznokcie

  • 2013-05-09, o 13:27
  • 81
  • 31 497
  • 47
  • 70

Re: Jak zadbac o paznokcie

U mnie sprawdziła się odżywka Eveline. Miałam paznokcie zniszczone po żelach i ciężko było cokolwiek z nimi zrobić bo co chwilę się łamały.  Przede wszystkim paznokcie musiały odrosnąć. Na górze były cienkie jak papier więc co chwilę  się darły. Kiedy jednak te najgorsze partie odrosły wszystko wracało do normy. Na początku malowałam tylko odżywką po jednej albo dwie warstwy. Teraz kiedy już paznokcie mi odrosły i mogę je spokojnie malować nakładam jedną warstwę odżywki pod lakier. U mnie się to sprawdza. Żeby mieć mocne paznokcie potrzeba czasu i cierpliwości. WIem sama po sobie ile to trwało. Używając odżywki przez tydzień czy dwa nie zobaczymy efektów. Ja walczyłam przez dobre 4 miesiące. ;)

Re: Jak zadbac o paznokcie

Na pewno pomoże wybór dobrego kremu do rąk i paznokci i tak jak dziewczyny pisały, olejowanie. Warto zawsze nawilżać skórki i odsuwać je patyczkiem, a nie wycinać, mnie taki zabieg szczerze mówiąc przeraża. No i kluczowe znaczenie ma dieta. Nawet najlepsze zabiegi pielęgnacyjne nie pomogą, jeżeli Twój jadłospis będzie ubogi w wartości odżywcze.

Re: Jak zadbac o paznokcie

Ja stosuję odżywkę do paznokci Regenerum i jestem zadowolona. Poleciła mi szwagierka bo też była z niej zadowolona.

Re: Jak zadbac o paznokcie

U mnie na paznokcie działała tylko odżywka Eveline, walczyłam z nią o dobry stan paznokci przez 3 miesiące, wcześniej obgryzałam paznokcie, więc były bardzo wyniszczone i wyglądu też nie miały :) Ale powoli do celu i po 3 miesiącach paznokcie były w świetnym stanie aż sama się zdziwiła że mogą być w tak dobrym stanie :)

Re: Jak zadbac o paznokcie

Ja mam ogromny problem ze skórkami nic nie pomaga kremy oliwki maści stosowane na noc grubą warstwą. Domyślam się ze to przez zmywacz maluje paznokcie 2 razy w tyg. Mogłybyscie mi polecić jakiś zmywacz który tak nie rujnuje skórek?
kwasiorek

Re: Jak zadbac o paznokcie

Używałaś zmywacza do paznokci w płatkach? Jak nie to spróbuj,  w Hebe jest taki Tami MyCare, zmywacz jest bez acetonu, z kompleksem minerałów, dodatkowo odżywi płytkę paznokci i na pewno skórki też.

Re: Jak zadbac o paznokcie

Jeśli masz takie problemy ze zmywaczami, które rujnują Ci skórki polecałabym zmywacz dwufazowy zmarki Silcare. Ja najbardziej cenie sobie ten regenerująco -  wzmacniający. Jest bez acetonu, wspomaga wzrost paznokcia i odżywia go. Ja go bardzo lubie i od kiedy go kupiłam nie zamieniłabym go na zaden inny.

Re: Jak zadbac o paznokcie

dla mnie ważne jest nawilżanie, do skórek oczywiście oliwka, w paznokcie też można wcierać, do rąk przyda się też nawilżający krem.

Skórek staram się nie wycinać, a odsuwać.

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: Jak zadbac o paznokcie

Ja zaczęłam teraz też odsuwać skórki, wcześniej zazwyczaj je wycinałam. Ostatnio wgl moja skóra wokół paznokci jest strasznie przesuszona, gorzej niż zwykle. 

Re: Jak zadbac o paznokcie

Hej dziewczyny! Ja znalzłam kilka ciekawych sporad na stronie: http://modnepaznokcie.pl/co-zrobic-aby-miec-dlugie-i-piekne-paznokcie/ 

Zobaczcie same!

Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: