Głodówka

  • 2013-03-05, o 08:47
  • 64
  • 28 225
  • 37
  • 60

Re: Głodówka

Moja mama robila wielokrotnie glodowki jedno i kilkudniowe oraz oczyszczanie organizmu wedlug Tombaka i sobie chwali. Ma 72 i mimo pewnych schorzen , niestety wiek tej pory nie bierze zadnych lekow. Jezeli juz to jakies naturalne suplementy a kazda zazyta "chemiczna" tabletke musi odchorowac.
Ja sie nie podejmuje ale stosuje glodowke poldniowa tzn. nie jem do godziny np. 15 tej albo 17 tej ale to w celu z gubienia kilogramow a nie oczyszczania, pisalam juz o tym w watkach o odchudzaniu, to tak na marginesie .

Re: Głodówka

Ja kiedyś stosowałam jednodniowe głodówki raz na tydzień i byłam zadowolona, dłuższych nie polecam, dlatego, że miałam niemiłe doświadczenie z długotrwałym głodzeniem się..

Re: Głodówka

Głodówkę kilkudniową najlepiej poprzedzić serią badań. Tj. poziom żelaza, jonogram, poziom cukru oraz gastroskopia w celu wykluczenia wrzodów żołądka. Głodówki przy wrzodach i stanach zapalnych żołądka nie są wskazane, bo wtedy tylko się pogorszy sprawę. Tak samo przy hipoglikemii, anemii itp. No i poza tym głodówki w celu schudnięcia są bez sensu, pisałam już o tym wielokrotnie. Jeśli nie dostarczy się odpowiedniej ilości białka, owszem schudniemy na głodówce, ale spalą się w większości mięśnie i zejdzie woda, tłuszcz zostanie... A to kompletnie bez sensu moim zdaniem Głodówka w celach oczyszczania, ok, powtarzana raz na miesiąc max. Chociaż ja nie rozumiem tej idei oczyszczania, bo mamy zanieczyszczone powietrze więc tak czy tak toksyny się dostają do organizmu nie tylko w postaci jedzenia. Ale to moje zdanie oczywiście
Jednodniowa głodówka raz na miesiąc nie zaszkodzi. Ale zbyt częsta i rozciągana na zbyt dużą ilość dni powinna być poprzedzona badaniami. Ja sobie zrobiłam anemię za pomocą głodówek, dlatego wiem co mówię.

KLIK - Zaadoptuj wirtualnego gryzonia i odmóżdżaj się ze mną xD http://www.thielusia.deviantart.com/gallery <- moje prace, zapraszam

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: Głodówka

Głodówka to nie wyjście. Ograniczajmy jedzenie jeśli chcemy chudnąć, ale z rozsądkiem, na boga.

Re: Głodówka

Już od jakiegoś czasu głodówka jest odradzana przez lekarzy, wręcz zakazywana w niektórych przypadkach. Można ją śmiało zastąpić kilkudniową dietą oczyszczającą- same proste jedzenie, mnóstwo ziółek, hektolitry wody, błonnik itp. Można przy okazji wykorzystać niektóre zioła również do schudnięcia- likemed.com/pl/zio%C5%82a-dla-zdrowia/
Ale nie głodzić się w taki sposób, to nie jest zdrowe!

Re: Głodówka

dla mnie głodówka to głupota ,tylko organizm sie wykańcza

Re: Głodówka

Ja miałam kiedyś pomysł, żeby wypróbować głodówkę ale szybko mi przeszło. Moja znajoma kiedyś próbowała i przetrwała o wodzie i gumie do rzucia, schudła i oczyściła organizm ale sama przyznaje ze było jej trudno przetrwac ..

Re: Głodówka

Głodówka? Podobno ktoś kiedyś słyszał, że ma jakieś magiczne pozytywne skutki oczyszczające i odwadniające - oczywiście jeśli mówimy o jednodniowych postach. Lepiej poczytaj choćby o intermittent fasting, jeżeli interesuje Cię redukcja.

Re: Głodówka

Ja miałam 2 znajome, które głodówki prowadziły długo.. jedna żyła o gumie do żucia i wodzie, druga natomiast o jabłku i wodzie.. Owszem obydwie schudły ale dziś mówią że drugi raz na głodówkę by się nie zdecydowały, bo szybko wyniszczyły sobie organizmy a po zaprzestaniu głodowania równie szybko przybrały na wadzę, co zrzucały :)

Re: Głodówka

Głodówka jest bardzo niezdrowa! Organizm potrzebuje stałego dostarczania składników odżywczych, głodówka nie zdziała nic dobrego.

Re: Głodówka

Nie jestem zwolenniczką głodówek. Dla mnie to bezsens. Organizm potrzebuje składników odżywczych i mineralnych. Godówki na własną rękę mogą się źle skońćzyć. Nawet u zdrowej osoby nie jest to zbyt dobra metoda, moim zdaniem oczywiscie. Lepiej jeść racjonalnie i ćwiczyć - to dla tych, którzy chcą zrzucić zbędne koilogramy. Lepiej się udać do dietetyka i ułożyć dobrze zbilansowaną dietę i zwiększyć aktywność fizyczną niż odciąć sobie dopływ składników odżywczych nawet przez dzień.

Takie ejst moje zdanie.  

Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: