Kryjąca baza pod cienie

  • 2015-04-14, o 01:47
  • 44
  • 16 747
  • 28
  • 36

Kryjąca baza pod cienie

Hej wszystkim.

 

Widzę, że generalnie mało uwagi na forach poświęca się bazie pod cienie, przez co też ciężko wyciągnąć jakieś informacje pod specyficzne wymagania. A taki mały kremik potrafi uczynić czary z tych nawet średnich cieni, nie wspominając już o konieczności ich użycia do, przykładowo, matów z .dużych palet ELF.

 

Ale do rzeczy. Potrzebuję matowej bazy bez drobinek, która przede wszystkim wyrówna wszelkie przebarwienia i zasinienia w kącikach oczu oraz na całej wysokości od rzęs do dolnej kreski brwi. Czy można do tego użyć korektora pod oczy? Jak wtedy dobierać jego kolor, pod makijaż czy (jako korektor) jaśniejszy?

 

Czy może jest produkt stricte jako baza, który ujednolici koloryt? Trochę się boję korektora, bo cienie mogą się waleczkować i powieka wyjdzie na pomarszczoną. Może zamiast tego sprawdzi się lekki podkład mineralny?

 

Dzięki za porady!

Re: Kryjąca baza pod cienie

Ja miałam styczność tylko z jedną bazą .. Artdeco i byłam z niej bardzo zadowolona, ładnie wszystko wyrównywała i długo utrzymywała cień na powiekach :) Z tego co kiedyś czytałam to dużo osób ją lubi, ale ma też i ona "nielubisiów", zresztą jak każdy kosmetyk :)

Re: Kryjąca baza pod cienie

Ja uzywam bazynyx w kolorze bezowym i jestem bardzo z niej zadowolona. Dodatowo na powieke czasami nakladam biala kredke rowniez z nyxa ktora rozcieram, a ona bardzo mocno podbija mi kolor cieni ktore maja slabsza pigmentacje.  jeste  takze zadwolona z bazy zoevy- mam ta perlowa, niestety po roztarciu perla znikai jestgo zwykla baza matowa

drt

Re: Kryjąca baza pod cienie

riley: możesz użyć korektora pod oczy jako bazę pod cienie ;)

Re: Kryjąca baza pod cienie

hejj

artdeco nie jest zła ,podobno dobra jest z essence ale nie próbowałam ,czasami mam wrazenie ze jak baza jest tania to będzie do bani ,dlatego zamiast bazy pod cienie uzywam korektora aktualnie takiego jakiego  używam w danym okresie czasu.raz był to mac pro longwear ,innym razem kryolan dermacolor a teraz zdecydowałam sie na cartice camuflage ale jest najgorsza z nich.

Re: Kryjąca baza pod cienie

MAC czy Kryolan, fiu fiu... troszkę kosztują, chociaż pewnie paletka z Kryolanu sprawdziłaby się najlepiej z racji, że dookoła oczu używam ciężkich podkładów w sticku. Wcześniej przyszło mi pracować na Eveline Art Scenic, ale on jest stanowczo za rzadki, a ja potrzebuję hmm... czegoś gęstszego na pewno i może coś być także ze średniej półki. Tego Catrice po różnych opiniach nie wiem czy się odważę, bo albo jest on super, albo totalna klapa.

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: Kryjąca baza pod cienie

witam

Catrice nie jest zła ,w sumie to ja za nia dałam na tej stronce w okresie świątecznym (-10%rabatu to juz wogóle) grosze  .mozna za taką cenę wypróbować ,ja mam kolor najjaśniejszy 010 ,jest to baza troszke kleista ,bardzo ładnie zakrywa cienie tylko mam jeden zarzut musisz dobrze ja przypudrować bo pod koniec dnia potrafi troszke "schodzić" (ale fakt ja tez pod takie cięższe produkty kłade krem nawilżający pod oczy ) wiec to moze troszke powodować ze się  słabiej "trzyma" i moze "schodzić" pod koniec dnia.

                                                                                                           pozdrawiaaam

Re: Kryjąca baza pod cienie

Ja używałam tylko tej z artdeco, ale ona ma niestety drobinki. Pomimo tego i tak ją używam, bo bardzo dobrze pobija kolor i cienie długa się na niej utrzymują. Sama chciałabym jednak czegoś matowego, co dodatkowo ma właściwości kryjące.

Re: Kryjąca baza pod cienie

Jako bazy pod cienie używam korektora z Astora Perfect Stay i w tej roli sprawuję się bardzo dobrze. Dość długo utrzymuje cienie w stanie idealnym i jeszcze fajnie wyrównuje koloryt powieki.

Re: Kryjąca baza pod cienie

Korektor jest bardzo dobry jako baza, ale jeśli nie ma się tlustych powiek, bo inaczej cienie i korektor bardzo się rolują.

Re: Kryjąca baza pod cienie

Korektor jest bardzo dobry jako baza, ale jeśli nie ma się tlustych powiek, bo inaczej cienie i korektor bardzo się rolują.

2015-08-10 10:56:18 autor Gorzka13

Moje powieki idą właśnie bardziej w kierunku tłustych i muszę przyznać, że niektóre korektory lepiej się na nich utrzymują niż bazy. 

Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: