Dobór koloru paznokci

  • 2015-04-17, o 23:46
  • 59
  • 32 324
  • 39
  • 52

Dobór koloru paznokci

Hej.

 

Mam jeden dylemat w stylu "jeden rabin powie tak, drugi rabin powie nie" jeśli chodzi o dobór koloru paznokci. Cała sprawa rozchodzi się o dopasowanie lakieru do stroju lub jakiegoś jego elementu. Część osób uważa ten pomysł za tanie tandeciarstwo, kicz i popelinę, podczas gdy druga strona odpowiada, że jest to integralność wizerunku, estetyka i tak dalej. Zdania mocno podzielone. Podobnie jest z dobieraniem koloru do makijażu, z tym że w tym przypadku konsensus osiągnięty jest w momencie, gdy zarówno lakier jak i usta mają taki dramatyczny kolor. 

 

Wiadomo, że w niektórych sprawach nie ma złotych regułek stylizacji, ale jak Waszym zdaniem można fajnie dobrać kolor, aby nie wyszło właśnie z tego festyniarstwo, a mimo to całość była kompletna? Czy macie jakieś swoje sprawdzone propozycje, metody jeśli chodzi o kolor i jego dobór? Bo połączenie koloru dłoni i stóp nie sprawia większego problemu, gdyż istnieją odcienie sparowanie niemałże idealnie, ale pierwszy krok w wybraniu właśnie tego jedynego koloru na dłoniach, aby dokończył układankę sprawia mi nie lada kłopot.

 

Może kolory przeciwstawne? Może po prostu klasyka dla białego koloru skóry? A może dopasowanie do koloru kolczyków, naszyjnika?

 

Dzięki za pomoc, pozdrawiam. :)

Re: Dobór koloru paznokci

Jeżeli nie wiem na jaki lakier sie zdecydować to zawsze stawiam na kolor biały,czarny lub czerwony :)

Re: Dobór koloru paznokci

Ja zazwyczaj stawiam na jakieś wzorki biało czarne lub po prostu kolorowe i zazwyczaj dobrze się sprawdzają, jednak jeśli nie mam czasu wtedy stawiam na jeden kolor ale nie zawsze dobrany pod kolor ubioru, makijażu. Czesto stawiam tez na jeden kolor na 4 paznokciach i drugi na jednym, zazwyczaj serdecznym :)

Re: Dobór koloru paznokci

ja na codzień zawsze uzywam mlecznych (ale nie cielistych)lakierów ,według mnie pasuja do każdego koloru ubrania jaki się założy i sa bardzo eleganckie ,noo chyba ze sa wakacje albo jakaś impreza to mozna zaszaleć

Re: Dobór koloru paznokci

W momencie kiedy kompletnie nie wiem jaki lakier nałożyć na paznokcie stawiam na odcienie nude jakieś beże albo bardzo stonowane delikatne róże. 

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: Dobór koloru paznokci

Są uniwersalne i bezpieczne kolory: zgaszone róże, beże i szarości, jasne i ciemne zimne brązy :) i oczywiście nieśmiertelna czerwień.

Re: Dobór koloru paznokci

Ja wybieram kolor w zależności od nastroju i zachcianki, ale jednak częściej wybieram jakieś bardziej stonowane koory typu właśnie nude, szary, bordowy czy łososiowy...

Re: Dobór koloru paznokci

Dziewczyny.. jaki kolor paznokci polecicie do brzoskwiniowej sukienki na wesele? ;)

Re: Dobór koloru paznokci

Jak nie wiem co zrobić z paznokciami to przeważnie decyduje się na kolory bardziej nude, ewentualnie jakieś ciemne neutralne kolory. Łapię sie też na tym, że wybieram często kolory dodatków, np. butów czy biżyterii. Co do brzoskwiniowej sukienki KamiluŚkaa, jezeli jest to pastelowy, zgaszony kolor postawiłabym na coś intetsywnego (też z racji tego, że mamy lato :P), no i odwrotnie. Nie wiem czy to tylko ja, ale jakoś ostatnio podoba mi sie połączenie kolorów brzoskwiniowego z tzw sea foam, taki niby morski - niby mięta. Nie wiem, może jestem dziwna. :P

Re: Dobór koloru paznokci

Myślałam o połączeniu z mięta.. ale ty dałaś mi lepszy pomysł takie coś pomiędzy mięta a morskim to fajne r rozwiązanie, napewno wypróbuję jak tylko znajdę odpowiedni lakier w tym kolorze :)

Re: Dobór koloru paznokci

A to się cieszę, że pomogłam. :)

Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: