OLEJEK MYJACY domowej roboty

  • 2014-06-16, o 03:06
  • 43
  • 15 372
  • 23
  • 35

OLEJEK MYJACY domowej roboty

Czy ktoras z was zna przepis na fajny olejek myjacy dla skory tlustej ?

Ludzie, którzy swoje przykre historie mają zapisane na ciele w postaci Blizn....Kazda KAZDY z NAS zestarzeje sie,Zbrzydnie Nikt z NAS juz nie bedzie wygladal jak 5,10 lat temu ,NIKOGO NIE OMINIE..to naturalne- naturalny proces zycia.

Re: OLEJEK MYJACY domowej roboty

Ja samodzielnie rzadko kiedy próbuję robić coś z kosmetyków, bo boję się podrażnień.
Ale udało Ci sie w międzyczasie taki przepis znaleźć?

Re: OLEJEK MYJACY domowej roboty

Po pierwsze: olej myjący, jako coś w stylu azjatyckich, o których pisała kiedyś Azjatycki Cukier na swoim blogu, czy olej do metody OCM? Bo to będzie różnica.

 

Do OCM bym polecała 15-20% oleju rycynowego, a jako wypełniacz olej kolosowy z arganowym. Chociaż nie wiem, czy kokosowy byłby na dłuższą metę dobry jako wypełniacz, bo w temperaturze lodówki przechodzi do postaci stałej. Dość dużo o tej metodzie napisała też na swoim blogu [url=http://www.alinarose.pl/2011/11/wszytsko-o-ocm-jak-ta-metode-ulepszyc.html]Alina Rose[/url] (na końcu jej wpisu jest rozpiska jakie oleje są najlepsze do danego typu skóry). 

Re: OLEJEK MYJACY domowej roboty

Po pierwsze: olej myjący, jako coś w stylu azjatyckich, o których pisała kiedyś Azjatycki Cukier na swoim blogu, czy olej do metody OCM? Bo to będzie różnica.

 

Do OCM bym polecała 15-20% oleju rycynowego, a jako wypełniacz olej kolosowy z arganowym. Chociaż nie wiem, czy kokosowy byłby na dłuższą metę dobry jako wypełniacz, bo w temperaturze lodówki przechodzi do postaci stałej. Dość dużo o tej metodzie napisała też na swoim blogu [url=http://www.alinarose.pl/2011/11/wszytsko-o-ocm-jak-ta-metode-ulepszyc.html]Alina Rose[/url] (na końcu jej wpisu jest rozpiska jakie oleje są najlepsze do danego typu skóry). 

2015-02-16 10:20:36 autor Avlime

 

Mnie uczula...

loffff <3

Re: OLEJEK MYJACY domowej roboty

Po pierwsze: olej myjący, jako coś w stylu azjatyckich, o których pisała kiedyś Azjatycki Cukier na swoim blogu, czy olej do metody OCM? Bo to będzie różnica.

 

Do OCM bym polecała 15-20% oleju rycynowego, a jako wypełniacz olej kolosowy z arganowym. Chociaż nie wiem, czy kokosowy byłby na dłuższą metę dobry jako wypełniacz, bo w temperaturze lodówki przechodzi do postaci stałej. Dość dużo o tej metodzie napisała też na swoim blogu [url=http://www.alinarose.pl/2011/11/wszytsko-o-ocm-jak-ta-metode-ulepszyc.html]Alina Rose[/url] (na końcu jej wpisu jest rozpiska jakie oleje są najlepsze do danego typu skóry). 

2015-02-16 10:20:36 autor Avlime

 

Mnie uczula...

2015-02-25 19:19:42 autor trzy

Ale co cię uczula? Olej kokosowy, arganowy czy rycynowy? Jeśli rycynowy, to nadal makijaż można zmywać innymi olejami, ale nie oczyścisz skóry tak dogłębnie jak z dodatkiem rycynowego. Jeśli jakiś inny olej, to trzeba go zmienić, albo po prostu taka metoda nie jest dla ciebie.

Re: OLEJEK MYJACY domowej roboty

jakos nie mogę sie przekonac żeby olejkiem zmywac twarz może kiedys spróbuje ,

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: OLEJEK MYJACY domowej roboty

Ja kiedyś zmywałam makijaż olejem kokosowym i byłam strasznie zadowolona. Szkoda tylko, że w mojej okolicy tak trudno znaleźć nierafinowany gdzieś stacjonarnie.

Re: OLEJEK MYJACY domowej roboty

olej kokosowy mozna kupic starjonarnie w Starej mydlarni lub U Franciszka ,w Starej mydlarni masz taniej ogólnie każdy kosmetyk ale U franciszka z kartą masz rabat 15 % ,i własnie U franciszka ja za swoje masło kokosowe BIO dałam 38zł za 100g  jest nierafnowany ,

Re: OLEJEK MYJACY domowej roboty

Dobrze wiedzieć. Na pewno sprawdzę. :)

Re: OLEJEK MYJACY domowej roboty

Ja jakoś nie jestem przekonania do mycia twarzy olejkiem, jakoś nie potrafię sobie tego wyobrazić ale mam olej kokosowy, którego używam na włosy, wiec może dziś spróbuję go użyć na twarz ;)

Re: OLEJEK MYJACY domowej roboty

Mi czasami zdarzy się zmyć makijaż olejkiem różanym. Jednak po demakijażu, myję jeszcze twarz żelem oczyszczającym.

Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: