Sucha skóra mimo nawilżania

  • 2012-03-01, o 18:59
  • 266
  • 100 085
  • 174
  • 163

Re: Sucha skóra mimo nawilżania

Wszystko to, co pisały tutaj dziewczyny to prawda. Twarda woda, zło kosmetyki, dieta - to wszystko ma wpływ na to, że mimo nawilżania skóra pozostaje sucha. Dodałabym jeszcze suche powietrze w mieszkaniu, tutaj sprawdzą się nawilżacze na kaloryfery. Nie wiem, czy używałaś tylko kremów, czy też próbowałaś olejków? Wszelkiego rodzaju oleje robią teraz szaloną karierę w kosmetologii, spróbuj do kremu na noc dodać kilka kropel olejku, ja czasami zamiast kremu nakładam olejek arganowy, szczególnie pod oczy, rano skóra jest mięciutka i cudownie nawilżona.

Re: Sucha skóra mimo nawilżania

Potwierdzam że winą jest woda, nawet jeżeli użyje super nawilżającego żelu do mycia twarzy, to jak tylko spłuczę znowu wszystko ciągnie. Dlatego ja już od dawna przemywam twarz po prostu płynem micelarnym, tak samo np po wyjściu spod prysznica, bo inaczej to jest koszmar !

Właśnie jestem świeżo przeprowadzce do bloku i woda tutaj jest bardzo twarda, testowałam różne kremy i najlepiej sprawdził się właśnie ten na bazie olejku. ok 20zł za 250ml, LAURA Collini z serii kremów z olejem z konopi, masłem shea i nagietkiem ( chyba czeska firma ) krem eco, nie ma żadnych PEGów i innego świństwa teoretycznie jest do twarzy i ciała, ale smaruję nim tylko twarz od ok 2 tyg, wchłania się super, nie świeci więc mogę go stosować w ciągu dnia, poprawiła mi się cała skóra, jest gładka, wyrównuje koloryt i nie zapycha więc polecam gorąco przedtem dolewałam olejki do kremów, ale wtedy tylko na nocna kurację bo robią się trochę za tłuste.

Re: Sucha skóra mimo nawilżania

też mam suchą skórę ale u mnie to wina AZS. Chociaż dłuższa kąpiel czy wysoka wilgotność na dworzu i jest gorzej z nią, więc woda winna jak najbardziej. Myślę że śmiało możecie sięgnąć po kosmetyki dla atopików, one lepiej nawilżą skórę, w końcu mają za zadanie nawilżyć taką suchą jak wiór. Radzę szukać takich zawierających ektoinę, polecić mogę na przykład Dermaveel (w aptece do kupienia bez recepty). 

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Alkohol też wysusza, a jest czestym składnikiem żeli i toników. Proponuje olejek arganowy na noc.

Re: Sucha skóra mimo nawilżania

Dużo pić i zamiast kremu na noc olej arganowy, z róży piżmowej lub jojoba:)

http://alejakosmetyczna.blogspot.com/

Re: Sucha skóra mimo nawilżania

A czy myślicie że miejscowo (na policzki) mogę stosować olej arganowy lub z róży piżmowej? ;)

Re: Sucha skóra mimo nawilżania

A czy myślicie że miejscowo (na policzki) mogę stosować olej arganowy lub z róży piżmowej? ;)
2015-04-02 08:39:52 autor KamiluŚkaa

Oczywiście, że tak:) Ja stosuję na całą twarz zamiast kremu, ale można też miejscowo, tam gdzie skóra się najbardziej przesusza:)

http://alejakosmetyczna.blogspot.com/

Re: Sucha skóra mimo nawilżania

Właśnie ja mam cerę mieszana, policzki i pod oczami sucha a reszta twarzy tłusta, wiec na pewno wyprobuje miejscowo któryś olej :)

Re: Sucha skóra mimo nawilżania

Ja też mam cerę mieszaną i w żadnym wypadku oleje nie obciążają mojej skóry:)

http://alejakosmetyczna.blogspot.com/

Re: Sucha skóra mimo nawilżania

W takim razie jutro lecę po któryś z tych olejków :)
Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: