Trolle/spamerzy

  • 2013-10-17, o 10:41
  • 42
  • 19 302
  • 22
  • 32

Trolle/spamerzy

Na początek link do posta, który mi dał do myślenia. A właściwie chodzi mi o komentarz (chyba) administratora:
jak-wychodzic-troll-t1317.html

Tak sobie obserwuję forum od kilku dni i się zastanawiam, czy nie łatwiej by było się pozbyć uciążliwego trolla banując jego IP? Chyba, że ma zmienne, to w takim razie, skąd wiecie, że to ta sama osoba?
A może by pomogło uszczelnienie procedury rejestracyjnej?

Re: Trolle/spamerzy

@Avlime to jest moj komentarz. Niektore posty sa pisane z jednego IP wiec widze kto pisal, inne niestety sa ze zmiennego IP i moge sie tylko domyslac. Stad tez moja prosba do adminow o mozliwosc banowania po numerach IP i weryfikowania adresu mailowego bo nie wierze zeby ktos pozakladal tyle adresow mailowych. Kiedys prowadzilam forum i jak mialam problem z trollami to nie wpuszczalam nikogo automatycznie tylko najpierw sprawdzilam dane i dopiero decydowalam czy wpuszcze go na forum czy nie. Wlasnie czekam na odpowiedz w tej sprawie.
A swoja droga dziwie sie, ze komus tak sie chce

Re: Trolle/spamerzy

Hm, banowanie po IP jest chyba najbardziej efektywne. I jeśli to rzeczywiście ta sama osoba i była już kiedyś zbanowana, a ciągle zakłada konta, to nie ma innego wyjścia. Szczerze powiedziawszy ja prowadząc kiedyś fora lub pomagając je prowadzić, nie miałam nigdy problemu z użytkownikami, którzy po zbanowaniu zakładali nowe konta. Z resztą, zazwyczaj ostrzeżenia działały i delikwent się uspokajał.

Tak jeszcze patrzę na forum i sądzę, że przydałby się mini-regulamin, żeby każdy użytkownik wiedział, za co mu się może dostać. Bo czasem mam wrażenie, że niektórzy nie znają pojęcia netykiety A tak można się całkiem legalnie powołać na wewnętrzny regulamin przy uzasadnieniu ostrzeżenia/bana i raczej nikt z pozostałych użytkowników nie powinien się burzyć, że ktoś dostał bana niesłusznie (a wiem, że zawsze się trafi ktoś, kto będzie takimi stwierdzeniami wobec moderatorów rzucał... sama kiedyś byłam i moderatorem i adminem, więc wiem, jak negatywnie ludzie reagowali w zarówno w takich sytuacjach, jak i kiedy się im po prostu zwracało uwagę...)

Cieszę się, że te ostatnie posty trafiają do archiwum, to daje trochę większy pogląd pozostałym użytkownikom na sytuację. Od siebie mogę jeszcze dodać, że brakuje mi czasem w postach uzasadnienia, np. w temacie "czym wolicie malować usta..." Samo napisanie szminka/błyszczyk bez argumentacji niewiele wnosi do tematu, zdarzają się też inne wątki w których mi tej argumentacji brakuje

Re: Trolle/spamerzy

Regulamin tez powinien sie niedlugo pojawic.

Co do postow typu - wole blyszczyk itp. to uwazam, ze tego typu wpisy nie wnoszace nic do tematu powinny byc usuwane, licze ze w regulaminie znajdzie sie punkt na ten temat. Po pierwsze jest to metoda spamerow - napisac 2- 4 posty bez sensu a po jakims czasie, nawet po kilku tygodniach powstawiac reklamy w podpisie i w poscie. Tu na szczescie zostaly juz podjete kroki i po 5 minutach nie ma mozliwosci edytowania postu. Takie praktyki zdarzaly sie nagminnie. Po drugie troll - tez mu sie nie chce za wiele pisac wiec napisze aby cos napisac albo jeszcze lepiej, kopiuje czyjs stary post .
Do Archiwum przenioslam tylko kilka postow trolla czy spamera bo latwiej mi zidentyfikowac delikwenta a moj komentarz w sumie jest po to, zeby mi nikt nie zarzucil ze posty gina bez powodu . Reszta postow trolla zostala usunieta bo by mi dnia nie starczylo zeby to wszystko poprzenosic.

Mam nadzieje, ze Admin znajdzie jakies rozwiazanie i atmosfera na forum troche sie oczysci .

Re: Trolle/spamerzy

Megi sporo się nagimnastykujesz przy takich akcjach- podziwiam.
Faktycznie coś trzeba z tym zrobić bo jeszcze trochę i nikt tu nie będzie zaglądał.
Tym bardziej że nawet na blogu co rusz się pojawia spam czy nie wiem co np tu http://www.ladymakeup.pl/recenzje/eucer ... purifyer/- podaje akurat swój wpis bo non stop dostaje powiadomienia co mnie już trochę wkurza bo zaśmieca mi pocztę a nie chcę rezygnować z takich wiadomości bo czasami jakiś normalny komentarz też się pojawia.

Życie jest piękne o ile ma się z kim je dzielić...

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: Trolle/spamerzy

Nitka u mnie sie Twoj link nie wyswietla ale mysle ze to z powodu jakis prac technicznych - naprawy stronki.
Na forum zostaly juz dokonane pewne zmiany odnosnie spamerow i trolli, teraz powinno byc lepiej.

Re: Trolle/spamerzy

Dziewczyny, cały czas pracujemy nad tym, by forum i strona działały sprawnie. Niestety te trolle i spamerzy są okropni ;/ i zaśmiecają stronę 24 h na dobę;/ regulamin jest w fazie tworzenia, jak macie jakieś konkretne propozycje co w nim zawrzeć to śmiało piszcie!

Re: Trolle/spamerzy

Z całą pewnością się przyda system banów tymczasowych - jak ktoś podpadnie na tyle, żeby dostać bana, to np. pierwszy ban na tydzień (ostrzegawczo), drugi na miesiąc (ostrzegawczo) i trzeci dożywotnio. A jeśli delikwent w międzyczasie będzie tworzył nowe konta, to banować po IP. Podobny system działa na paru forach, na których się udzielam i chyba się nawet sprawdza. A przed pierwszym banem system ostrzeżeń: np. 3 ostrzeżenia ostrzegawcze i ban.

Jeśli nie chcecie mieć reklam - można w regulaminie zakazać ich stosowania. Ale sądzę, że może to być uciążliwe, głównie ze względu na fakt, że wiele użytkowniczek ma nawet w podpisach linki do swoich blogów, a w takim przypadku różnicowanie użytkowników na nowych i starych może prowadzić do oskarżeń o nierówne traktowanie. Bo dlaczego np. ja bym mogła mieć linka do swojej strony w podpisie, a rejestrująca się jutro osoba nie? Można wprowadzić zasadę zakazu reklam w postach, ale z drugiej strony - jest to forum w dużej mierze o kosmetykach i podanie linka do jakiegoś produktu samo w sobie nie jest złem. Za każdym razem, jak widziałam podpis "usunięto reklamę z posta", to się zastanawiałam, czy to była rzeczywista agitacja, czy może ktoś po prostu chciał dany produkt pochwalić za jego działanie

Nie wiem, czy spamerami są ludzie, czy boty (raczej chyba działania botów nie widziałam), ale na jednym z for było też ciekawe rozwiązanie "antybotowe": żeby się zarejestrować w jednym z pól trzeba było wpisać nazwę debiutanckiego albumu zespołu. Od tego czasu z botami nie było tam problemu, ale na zawziętych ludzi to nie pomoże niestety.

Mam nadzieję, że jakoś się uda pozbyć problemu

Re: Trolle/spamerzy

Za każdym razem, jak widziałam podpis "usunięto reklamę z posta", to się zastanawiałam, czy to była rzeczywista agitacja, czy może ktoś po prostu chciał dany produkt pochwalić za jego działanie

Avlime

Nowy uzytkownik wchodzi na forum, pisze 3 posty i w kazdym poscie jest link do tego samego sklepu internetowego to jest juz spam a nie pochwalenie produktu.
No wybacz ale nie bede za kazdym razem tlumaczyc na forum jaka reklame wywalilam, teraz robisz mi pod gorke.

Re: Trolle/spamerzy

Za każdym razem, jak widziałam podpis "usunięto reklamę z posta", to się zastanawiałam, czy to była rzeczywista agitacja, czy może ktoś po prostu chciał dany produkt pochwalić za jego działanie

Avlime

Nowy uzytkownik wchodzi na forum, pisze 3 posty i w kazdym poscie jest link do tego samego sklepu internetowego to jest juz spam a nie pochwalenie produktu.
No wybacz ale nie bede za kazdym razem tlumaczyc na forum jaka reklame wywalilam, teraz robisz mi pod gorke.


Ja doskonale rozumiem, jak niewdzięczna jest w tym przypadku twoja praca i masz rację, można zauważyć, że jeśli ktoś robi taką reklamę, jak przytoczyłaś i w kilku postach pisze dokładnie to samo, to jest to ewidentny spam. Ale z drugiej strony, jak się widzi "usunięto reklamę z podpisu", a niektóre starsze użytkowniczki mają w swoich podpisach reklamy, których nie da się przeoczyć (dużo większa czcionka niż w samym poście, kontrastujące kolory), to się zastanawiam, jakie te reklamy były w usuniętym podpisie. Nie moją sprawą jest osądzać to, w jaki sposób użytkownicy reklamują swoje strony i blogi, ale jeśli jednym się pozwala na umieszczenie linków w podpisie, to innym też należy na to pozwolić - chyba, że link prowadzi do zawirusowanej strony.

Nie chcę tutaj podkopywać autorytetu moderatora, jedynie wyrażam swoje zdanie na temat reklam na forum. I wiem, że reklama reklamie nie równa.

Re: Trolle/spamerzy

Dosyć często tu zaglądam i Megi najczęściej usuwa typowe spamy, albo zawirusowane strony; widziałam badzo dużo reklam w postach przed ich usunięciem i naprawdę do niczego się nie nadawały.

Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: