Depilacja depilatorem i wrastające włoski

  • 2012-04-23, o 21:54
  • 153
  • 100 179
  • 61
  • 103

Depilacja depilatorem i wrastające włoski

Witam postanowiłam rozpocząć wątek, bo nie zauważyłam aby był ten problem poruszony. Kilka lat temu kupiłam depilator dobrej marki bo z philipsa ponieważ wkurzały mnie już te jednorazowe maszynki ale jak użyłam jej pierwszy raz i poczułam jak to cholernie boli- rzuciłam ją w kąt i powróciłam do maszynek ,ale jakieś 0,5 roku temu postanowiłam się zmierzyć jeszcze raz z tym sprzętem i bólem jaki za sobą niesie .Fakt włoski szybko nie odrastają ale trzeba naprawdę dokładnie i powoli przesuwać maszynkę aby usunąć je wszystkie mi zajmuje to jakieś 40 min ( mówię tutaj o samych łydkach) ale problem nowy jaki się pojawił to czarne punkciki ,które nie wyglądają zbyt dobrze jak się okazało to wrastające włoski które z czasem uwidaczniają się jako włosek pod naskórkiem i albo muszę paznokciem oddrapać aby wyszedł albo pensetką jest to udręka ale nie chcę z powrotem wracać do maszynki bo już nie czuję bółu gdyż moje włoski są osłabione i nie trzymają się tak mocno więc chciałabym nadal używać depilatora . Moje pytanie takie używałam już różnych pilingów może poleciłybyście mi coś co same używacie ? i czy pilingu lepiej użyć przed depilacją żeby odsłonić włoski które wrosły czy po? proszę każda rada będzie dla mnie cenna i wypróbowana

Re: Depilacja depilatorem i wrastające włoski

landrynko ,ja mam dosc gruba skore i tez pamietam ,ze mi od depilatora zaczely wrastac wloski,ale to bylooo dawno...od tamtej pory stosuje peling kawowy (gdzies w któryms watku pisalam mój przepis)przed depilacja ...dobrze wyszoruje łydki PRZED DEPILACJĄ (na szczescie tylko tam mi wlosy rosna heheh)--Ty depilujesz tez uda????i na 3 tygodnie mam spokój..a z maszynką nie dosc ,ze wlosy odrastały gesciejsze i ciemniejsze ,to juz po 2 dniach.. aaa i za wszelka cene nie wydlubuj tego,wiem ze to kusi ,bo nieestetycznie wyglada ,ale jak zrobia Ci sie stany zapalne (cos na wzór ala pryszczy, a potem blizny) to z depilatorkiem sie pozegnasz...hmmm..kolezanka tak miala,,i pare m-cy musialo minac,nim wrocila do depilatora i do bardzo dobrego pelingu...

peelingi-do-cia-a-t349-10.html tutaj dziewczyny opisuja rozne pelingi..popróbuj,który idealnie sprawdzi sie dla Twoich nóg...

Re: Depilacja depilatorem i wrastające włoski

Dzięki śliczne katy przeczytałam ten przepis na piling i jeszcze dziś go zrobię

Re: Depilacja depilatorem i wrastające włoski

Ja się zastanawiam, czy ja czegoś nie robię źle, czy mi naprawdę bardzo szybko włoski odrastają, ale nawet mając depilator muszę używać go co najmniej 1 raz w tygodniu, a najlepiej to 2 razy, żeby mieć ładnie wydepilowane nogi - po tygodniu mam już włoski długości 5 mm... a wy piszecie, że macie długo spokój, jak używacie depilatora... Czy balsamy spowalniające odrastanie włosków by coś tutaj zdziałały?

Re: Depilacja depilatorem i wrastające włoski

Gdy jest ciepło, nie powinno nikogo dziwić że włoski odrastają szybciej (niestety...). Każdy ponadto ma inne geny i jednemu włosy nie rosną wcale i nie musi się w ogóle depilować (znam takie przypadki), a inny jest skazany na częste usuwanie owłosienia. Widocznie jesteś tym drugim przypadkiem i ja nie robiłabym sobie zmartwień z tego powodu (choć wiem że to bardzo uciążliwe). Być może mało dokładnie depilujesz lub pęsety są trochę tępe i zamiast wyrywać włoski, tylko je przycinają tuz przy skórze. Spróbuj może depilacji woskiem (założyłam kiedyś temat chyba o paście cukrowej i tam opisałam też zestaw który zakupiłam i jestem zadowolona - depiluję na zmianę woskiem i depilatorem).

Mademoiselle

Re: Depilacja depilatorem i wrastające włoski

Witam postanowiłam rozpocząć wątek, bo nie zauważyłam aby był ten problem poruszony. Kilka lat temu kupiłam depilator dobrej marki bo z philipsa ponieważ wkurzały mnie już te jednorazowe maszynki ale jak użyłam jej pierwszy raz i poczułam jak to cholernie boli- rzuciłam ją w kąt i powróciłam do maszynek ,ale jakieś 0,5 roku temu postanowiłam się zmierzyć jeszcze raz z tym sprzętem i bólem jaki za sobą niesie .Fakt włoski szybko nie odrastają ale trzeba naprawdę dokładnie i powoli przesuwać maszynkę aby usunąć je wszystkie mi zajmuje to jakieś 40 min ( mówię tutaj o samych łydkach) ale problem nowy jaki się pojawił to czarne punkciki ,które nie wyglądają zbyt dobrze jak się okazało to wrastające włoski które z czasem uwidaczniają się jako włosek pod naskórkiem i albo muszę paznokciem oddrapać aby wyszedł albo pensetką jest to udręka ale nie chcę z powrotem wracać do maszynki bo już nie czuję bółu gdyż moje włoski są osłabione i nie trzymają się tak mocno więc chciałabym nadal używać depilatora . Moje pytanie takie używałam już różnych pilingów może poleciłybyście mi coś co same używacie ? i czy pilingu lepiej użyć przed depilacją żeby odsłonić włoski które wrosły czy po? proszę każda rada będzie dla mnie cenna i wypróbowana

l@ndrynk@860529

Dokładnie dobry peeling przed depilacją to podstawa.Kawowy jest świetny Wg mnie nie ma lepszego. Dodatkowo codziennie pod prysznicem szoruję nogi rękawicą taką do peelingu . A zaraz po depilacji odkażam nogi tonikiem z alkoholu. Na już powstałe krostki dobry może być sudocrem albo alantan.
Nie polecam grzebania pęsetą , bo można sobie narobić brzydkich ran i blizn. A to co mi pozwala praktycznie wyeliminować problem z wrastającymi włoskami był krem Pilarix (stosuje go też na suche łokcie , kolana i stopy). Dostępny w aptece za około 20 zł.

Choćbyśmy cały świat przemierzyli w poszukiwaniu Piękna, nie znajdziemy go nigdzie, jeżeli nie nosimy go w sobie..

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: Depilacja depilatorem i wrastające włoski

Z peelingiem się zgodzę, aczkolwiek kawowego nie próbowała - popróbuję przy najbliższej okazji. Co do samych depilatorów, to ja używam pęsetowego (40), ale słyszałam też o takich z głowicą dyskową, czy jakoś tak. Korzystacie z nich? Jak wrażenia?

Sposoby depilacji

Re: Depilacja depilatorem i wrastające włoski

Włączę się do tego wątku:) Ja jestem zdania, że ciało wydepilowane wygląda cudnie... Myślę że większośc z Was się zgodzi.... Pytanie rodzi się jak i czym te niechciane włoski usunąć? Jako, że jest to temat poświęcony depilacji depilatorem, to odniosę się do tej właśnie metody:) Nie ma się co czarować, że każda z nas chciałaby się wydepilować raz na zawsze i mieć ten kłopot z głowy, ale nie zawsze się da nawet czasowo pozbyć się tych włosków:) Jeżeli zamierzacie, bądź też już depilujecie się depilatorem to radzę najpierw dokładnie obejrzeć swoje nóżki czy nie znajdują się na nich pajączki, jeżeli tak to nie polecam depilatora ani innej metody usuwającej wlosek wraz z cebulką...prosta wtedy droga do naruszenia sieci naczyń krwionośnych w skórze,a w konsekwencji problemy z żylakami...(oczywiście jest to proces rozłożony w czasie:)) jeżeli wykluczamy tą ewentualność to śmiało można śmigać depilatorem:) jednakże jeśli się zagłębimy w samą mechanikę działania tego urządzenia to depilator składa się z pęset umieszczonych na wałku, a co za tym idzie, w trakcie przesuwania głowicy po skórze, nie w każdym momencie mamy prostopadły kąt styku,co oznacza że część pęset chwyta pod kątem włosek, czyli nie dolega do skóry i nie chwyta go tuż u nasady, dochodzi wtedy do przeciążenia włoska i zerwania go gdzieś na jego długości oraz do cofnięcia się włoska pod skórę (co znamy z praw fizyki) i oto mamy produkcję tak zwanych wrostów... natomiast depilując włoski woskiem, oblepia on cały włos i wyrywa go w całości, co minimalizuje nam powstawanie ropnych krostek...
Może komuś pomoże mój elaborat:)

Re: Depilacja depilatorem i wrastające włoski

landrynko ,ja mam dosc gruba skore i tez pamietam ,ze mi od depilatora zaczely wrastac wloski,ale to bylooo dawno...od tamtej pory stosuje peling kawowy (gdzies w któryms watku pisalam mój przepis)przed depilacja ...dobrze wyszoruje łydki PRZED DEPILACJĄ (na szczescie tylko tam mi wlosy rosna heheh)--Ty depilujesz tez uda????i na 3 tygodnie mam spokój..a z maszynką nie dosc ,ze wlosy odrastały gesciejsze i ciemniejsze ,to juz po 2 dniach.. aaa i za wszelka cene nie wydlubuj tego,wiem ze to kusi ,bo nieestetycznie wyglada ,ale jak zrobia Ci sie stany zapalne (cos na wzór ala pryszczy, a potem blizny) to z depilatorkiem sie pozegnasz...hmmm..kolezanka tak miala,,i pare m-cy musialo minac,nim wrocila do depilatora i do bardzo dobrego pelingu...

peelingi-do-cia-a-t349-10.html tutaj dziewczyny opisuja rozne pelingi..popróbuj,który idealnie sprawdzi sie dla Twoich nóg...

katy24-24

Robie dokładnie tak samo... uzywam depilatora od ok 2 lat. jak dla mnie jest to najlepsza metoda. Peeling wykonuje przed żeby złuszczyć naskórek i odsłonic te wrastające włoski... po depilacji moglo by dodatkowo podrażnić skórę.

Re: Depilacja depilatorem i wrastające włoski

Jasne, że peeling przed - po depilacji skóra i tak jest już wystarczająco podrażniona. Dobry depilator, ewentualnie odpowiednie nakładki dla większego komfortu, i przepis na szybką i wygodną depilację gotowy. Przy czym nic na siłę - jak komuś depilator ewidentnie nie pasuje, to nie ma co się męczyć - wtedy wosk albo cukier.

Sposoby depilacji

Re: Depilacja depilatorem i wrastające włoski

Dobrze że trafiłam na ten temat. Ostatnio po goleniu maszynką [tak wiem, archaicznie] miałam 2 dni czerwone nogi, nawet balsam ani krem mi nie pomagał. Muszę zrobić mały raid po sklepie widzę.

dinning table
Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: