Jakie palety dobrać?

  • 2015-03-29, o 01:45
  • 83
  • 35 624
  • 38
  • 51

Jakie palety dobrać?

Hej!

 

Ostatnio szykuję się do zakupu palet cieni do powiek, jako że zauważam dużą liczbę ochów i achów nad nieprzeciętną pigmentacją Sleeka. Trochę kosztują, dlatego wybór padł na dwie palety o jak najbardziej wszechstronnych kolorach i przede wszystkim matowych, jako że cienie wylądują głównie na opadających powiekach. Poza tym zawsze można nałożyć glittery, aby ożywić mat. Dodam jeszcze, że kolory posłużą wyłącznie do wieczorowego i dramatycznego makijażu oczu.

 

Mój dylemat jest następujący. Wiadomo, że jak mat, to można kupić Ultra Mattes Darks i Ultra Mattes Brights i sprawa załatwiona. Jednak w tym przypadku pozbywam się koloru czarnego, bo nie ma go na obu paletkach. Drugą opcją jest Au Naturel i ACID z paroma cieniami perłowymi, ale czerń zapewniona jest podwójnie. :)

 

Zatem jaka kombinacja palet pozwoli mi na tworzenie zarówno szałowych oczu, jak i stonowanego makijażu na wieczory? A może polecacie inne paletki, niekoniecznie ze Sleeka, króre również mają wysoką pigmentację cieni?

 

Dzięki za porady!

Re: Jakie palety dobrać?

Ja miałam dostęp tylko do Sleeka więc innych nie mogę polecić. Osobiście miałam Au Naturel i Oh So Special i byłam z obu zadowolna, tym bardziej że działały świetnie na moich opadających powiekach :)

Jeśli chodzi o twój wybór ja postawiłabym jednak na paletki matów bo kolorki w tych paletkach o wiele bardziej mi się podobają. Maty ciemniejsze pasują mi do wieczorowego makijażu o jakim piszesz a te jaśniejsze myśle że dobrze sprawdziłyby się do szłowych makijaży.

Pomyślałam jeszcze o połączeniu jasne maty + ACID (maty idealne na wieczorowe makijaże a ACID ma naprawdę szałowe kolorki z tego co widziałam) :))

Re: Jakie palety dobrać?

Miłam Sleeka Arabian Night's i Au Naturel, jak to mówią Sleek'a albo się kocha, albo nienawidzi, ja niestety nienawidzę, robił mi plamy, sypał się i nietrzymał powieki... koszmar

Re: Jakie palety dobrać?

Szkoda ze u ciebie sleek się nie sprawdził, ja byłam bardzo zadowolona z ich palet :)

Re: Jakie palety dobrać?

Ja miałam 4 palety ze slekka pierwszą jaką kupiłam ( gdy zaczynałam przygodę z makijażem) była neutralna paleta Au naturel i była dość dobrze napigmentowana,nie osypywały się cienie i fajnie się rozcierały. Sprzedałam ją bo kupiłam kilka innych palet i tej nie używałam. Drugą paletą jaką kupiłam była Garden of Eden zdecydowanie mój faworyt.Piękne cienie, dobrze napigmentowane, nie sypią się dobrze blendują mają piękne metaliczne wręcz wykończenie.Polecam! Trzecia to del Mar też ją mam ale używam tylko do makijaży latem ma piękne matowe pastelowe kolory też jest dobrze napigmentowana.I ostatnia jaką miałam to Supreme, która była najsłabsza i która najszybciej sprzedałam. Fatalna pigmentacja, znikały z powiek przy rozcieraniu robiły plamy, osypywały się - no porażka poprostu.

 

Mój wątek z makijażami:) Zapraszam do oglądania!https://www.ladymakeup.pl/forum/p33339.html#p33339  Mój Instagram:https://www.instagram.com/estera_makeup/ 

Re: Jakie palety dobrać?

mino ze ogólnie fajne sa paletki(ale które sie samemu skomponuje)wtedy mozesz sobie sama dobrac takie kolory jakie chcesz i wiesz ze wszystkie Ci sie będę podobały,bądźmy szczere jesli np paletka np zawiera 10 kolorów ,to wątpie zeby wszytskie cienie Ci sie bardzo podobały ,bo z reguły jednych uzywasz na codzień drugich rzadziej a jeszcze innych bardzo rzadko. ja mam skomponowaną paletke z inglota (akurat ta wersja na 5)i mam wszytskie 5 jakich uzywam często.

Re: Jakie palety dobrać?

Oczywiście, skomponowane paletki to fajna sprawa i podejrzewam, że w przyszłości tak będę właśnie robić. Na razie, na początku (dosłownie) zabawy z makijażem, chcę wytestować różne kombinacje kolorów, sparowanie, gradienty i techniki, cuda-wianki. :)

 

Dlatego też szukam matowych paletek, które będą zawierać najbardziej uniwersalne kolory, aby nie było połowy odcieni tylko samych fioletów. Na Sleeka poluję ze względu na opinie o pigmentacji, ale pomału skłaniam się do wytestowania o połowę tańszego Makeup Revolution (Essential Mattes), który skopiował maty Sleeka. Czy ktoś z Was miał w użyciu paletki z tej firmy? Udało mi się tylko wyszukać informację, że jasne światłocienie słabo napigmentowane, ale z kolorami powinno być okej.

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: Jakie palety dobrać?

Ja mam Iconic 3. Moim zdaniem jak za 20zł to cienie są dobrej jakości, ładnie się rozcierają mają dość dobrą pigmentację. Ze wszystkich palet jakie mam( Sleek, Zoeva, Golden Rose ) tej używam najczęściej, ma fajne dzienne kolory i można nią zrobić naprawdę ładny makijaż :)

I fakt te najjaśniejsze są mniej napigmentowane ale nie ma tragedii. Na początek super :)

Mój wątek z makijażami:) Zapraszam do oglądania!https://www.ladymakeup.pl/forum/p33339.html#p33339  Mój Instagram:https://www.instagram.com/estera_makeup/ 

Re: Jakie palety dobrać?

Posiadam Makeup Revolution Essential Mattes 2, jak dla mnie są spoko, na bazie ostatnio utrzymały mi się całą noc także jest ok ;)

Re: Jakie palety dobrać?

Aniu, a jakiego produktu używasz jako bazy pod te cienie?

Re: Jakie palety dobrać?

Mam bazę z Hean i jak na moje potrzeby mi wystarcza ;)

Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: