Depilacja depilatorem i wrastające włoski

  • 2012-04-23, o 21:54
  • 153
  • 100 144
  • 61
  • 103

Re: Depilacja depilatorem i wrastające włoski

Amb, ja bym potraktowala skórę maścią z witaminą A.. Na pewno pomoże..Już w którymś wątku pisałaM O NIEJ, ja nie wyobrażam sobie , żebym w domu jej nie miała..MI ta maść pomaga na wszystko.Nawet smarowałam ostatnio skórę głowy mojej córeczki tej młodszej. Ale o tym założę nowy temat...Pod oczy obowiązkowo w/w maść stosuje..Po peelingu i depilacji ostatnio się posmarowałam olejem migdałowym na lekkko wilgotne nogi i też fajna sprawa(odrobinka oleju, nie cała dłon hheheh)..

katy24-24

Poszukam tej maści, bo chyba ją mam gdzieś w łazience
Czekam na ten nowy wątek o smarowaniu głowy, moja 15 miesięczna córcia czesto drapie się po głowie i głównie wieczorem. Ciągle ma takie małe strupki, myśle, że od drapania. Kilka razy przed kąpielą smarowałam jej głowe moim olejkiem. Trochę jakby mniej się drapała. Przy ostatniej kąpieli dałam jej po umyciu olejku tego dla dzieci i spłukałam wodą. Włoski troszkę wygladały jak przetłuszczone. Jak byłam u lekarza zapomniałam o to drapanie sie spytać.

http://historiawlosow.blox.pl/html

Re: Depilacja depilatorem i wrastające włoski

Myślę, że najlepiej byloby to pokazać lekarzowi, nie wiadomo dlaczego Twoja córcia się drapie.
I może wstrzymaj się z nakładaniem jej oleju, zwłaszcza tego dla dorosłych, myslę że może tylko pogorszyć sprawę.

Re: Depilacja depilatorem i wrastające włoski

Hej wszyscy depilujący się. Polecam depilację kwasem siarkowym to DZIAŁA lepiej niż laser. Ja to robię tak: najpierw depilacja plastrem z woskiem następnie polewam miejsce kwasem siarkowym około 34-36% (elektrolit z akumulatora) i czekam około 1 minuty, następnie zmywam wodą z mydłem. Minęło około 2 miesiące i brak odrostów (gdzieniegdzie tylko kwas nie dotarł, gdyż plaster nie usuwa wszystkich włosków idealnie. Gdyby usunął to kwas automatycznie zniszczyłby wszystkie mieszki włosowe). Jedyna wada to trochę piecze i skóra jest czerwona przez około tydzień. Ale czego się nie robi dla ładnej klaty (tak tak jestem mężczyzną). Wszystkim odważnym i wkur... na swoje włosy gorąco polecam!!! lepsze niż przereklamowane lasery!

Re: Depilacja depilatorem i wrastające włoski

Hej wszyscy depilujący się. Polecam depilację kwasem siarkowym to DZIAŁA lepiej niż laser. Ja to robię tak: najpierw depilacja plastrem z woskiem następnie polewam miejsce kwasem siarkowym około 34-36% (elektrolit z akumulatora) i czekam około 1 minuty, następnie zmywam wodą z mydłem. Minęło około 2 miesiące i brak odrostów (gdzieniegdzie tylko kwas nie dotarł, gdyż plaster nie usuwa wszystkich włosków idealnie. Gdyby usunął to kwas automatycznie zniszczyłby wszystkie mieszki włosowe). Jedyna wada to trochę piecze i skóra jest czerwona przez około tydzień. Ale czego się nie robi dla ładnej klaty (tak tak jestem mężczyzną). Wszystkim odważnym i wkur... na swoje włosy gorąco polecam!!! lepsze niż przereklamowane lasery!

mendepilacja

wow, ale hardcore .....kwas siarkowy na ciało??? że Ci nie wypaliło skóry ,.., ciesz się, że skóra powwróciła do normalnego koloru.

Re: Depilacja depilatorem i wrastające włoski

ktos sobie robi żarty, a Wy czytacie:) dziewuchy! przestańcie:)!

http://kolorowypieprz.blogspot.com - zapraszam na mojego bloga:)

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: Depilacja depilatorem i wrastające włoski

ktos sobie robi żarty, a Wy czytacie:) dziewuchy! przestańcie:)!

picjafly

Wiem picjo wiem, stąd ten mój uŚmieszek. Mam nadzieję, że nie nabierzecie się na tę metodę.:)

Re: Depilacja depilatorem i wrastające włoski

To znowu ja. Bynajmniej nie robię sobie żartów, naprawdę stosuje kwas siarkowy na ciało (kto nie wierzy może sobie wygooglować "działanie kwasu siarkowego na mieszki włosowe" - już w dawnych czasach była to jedna z metod depilacji) Kwas w takim stężeniu (34-36%) nie jest zbytnio szkodliwy dla naskórka o ile się go zmyje po około minucie max. 1,5 minuty. Z silniejszym kwasem nie radzę experymentować. Minęło już troche czasu od depilacji i obsewruje nieznaczne odrosty, ale jak zapewne wszyscy wiedzą nie wszystkie włoski są w stanie bodajże anagenu i trzeba poczekać aby te nieaktywne wyrosły a wtedy powtórzyc zabieg, gdyż nawet laser nie usunie wszystkich od razu. Skuteczność to ok 50% za jednym zamachem, druga połowa odrośnie i trzeba znowu ale i tak tansze niż laser. GORACO POLECAM! Tylko jedna wada - to ZAJE... PIECZE wyrywanie włosów woskiem to nic przy tym:) To jest to HARDCORE o którym któraś wspominała! Pozdr

Re: Depilacja depilatorem i wrastające włoski

Wiecie może, czy jeśli wrastają mi włoski po normalnym goleniu maszynką czy po depilacji też tak będzie? Słyszałam, że depilacja depilatorem usunieto reklame jest skuteczniejsza i przez dłuższy czas nie odrastają włoski. Jednak boję się, że nadal będą mi wrastać tak jak teraz. Ewentualnie czy znacie na nie jakieś domowe sposoby?

Re: Depilacja depilatorem i wrastające włoski

Ammb maść z witaminą A jest w każdej aptece i kosztuje około 4 zł. Z doświadczenia wiem, że w ekstremalnych sytuacjach sprawdza się też Panthenol w piance. Na noc nakładam maść (jest tłusta), a rano przed pracą aplikuję piankę, która błyskawicznie się wchłania i skutecznie regeneruje suchą lub podrażnioną skórę.
Sama mam problem z tym, że moja skóra jest niezwykle wrażliwa, cienka i skłonna do podrażnień. Często po depilacji cholernie swędzi, a jak się drapię to powstają siniaki. Masakra. Wosk i wszelkie pianki depilujące odpadają. Po maszynkach mam masakrę. Jadę zatem moje biedne nogi depilatorem, a potem walczę z maściami, kremami i balsamami regenerującymi i łagodzącymi. Coraz bardziej kusi mnie usunieto reklame ale nieco się obawiam. Czy macie jakieś doświadczenia w depilacji światłem?

Adacowypada vel Angella nie smamuj !

Re: Depilacja depilatorem i wrastające włoski

Nie lepiej zmienić sposób depilacji? Ja znacznie bardziej wolę depilację woskiem. Kupuję wosk do depilacji HB i taki sposób depilacji mi odpowiada.

Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: